21 January 2016 13:19 » Published by: » Leave a comment 

W wieku 73 lat zmarł doskonale znany w naszym kraju dziennikarz muzyczny, krytyk oraz animator kultury – Bogusław Kaczyński.

Kolejna wielka postać kulturalnego świata odeszła. Tym razem w wyniku niedawno doznanego urazu oraz długo już trwających zdrowotnych problemów, zmarł jeden z najbardziej eleganckich dziennikarzy muzycznych w Polsce – Bogusław Kaczyński. Od lat był znany jako dziennikarz, publicysta i krytyk muzyczny, popularyzator opery, operetki i muzyki poważnej, teoretyk muzyki, twórca telewizyjny, animator kultury, prezenter i autor wielu programów w TVP.

Był on autorem serii płytowej “Bogusław Kaczyński – Złota Kolekcja”. Prowadził transmisje telewizyjne najważniejszych wydarzeń muzycznych w kraju i za granicą, m.in.: Konkurs Chopinowski, Konkurs im. Henryka Wieniawskiego, koncerty Pavarottiego, Placido Domingo, jubileusz Filharmonii Narodowej, Koncerty Noworoczne z Wiednia, konkursy Eurowizji.

Bogusław Kaczyński był także założycielem Fundacji ORFEO, która wspiera kulturę narodową, propaguje sztukę wśród dzieci i młodzieży oraz promuje ambitne inicjatywy artystyczne.