27 October 2016 16:17 » Published by: » Leave a comment 
Steve Harris British Lion w Polsce

Steve Harris British Lion w Polsce

Znamy już zespół, który wystąpi u boku Steve’a Harrisa i jego składu British Lion podczas dwóch polskich koncertów.

Jeżeli jest się fanem heavy metalu, tego pana nie można nie znać. Znakomity basista i kompozytor, wielki fan West Ham United, w którym, krótko grał jako junior, by ostatecznie postawić na muzykę. Miłość do futbolu jednak została i przejawia się na każdej trasie koncertowej Iron Maiden meczem ekipy Ironów z lokalnym zespołem.

Steve to przede wszystkim założyciel wspomnianej, jednej z największych legend heavy metalu, grupy Iron Maiden. Choć w 2016 roku skończył 60 lat, wciąż jest w doskonałej formie scenicznej i kompozytorskiej, wciąż szuka nowych wyzwań, zawsze jest w studiu jako producent lub współproducent, gdy Żelazna Dziewica nagrywa płytę.

W 2012 roku wydał pierwszą płytę solową pod tytułem „British Lion”, którą nagrał z grupą zaprzyjaźnionych muzyków. W 2016 roku Steve po raz kolejny odwiedził Polskę z kolegami z Iron Maiden, dając genialny show we Wrocławiu, promujący album „The Book Of Souls”. Zawsze blisko fanów, zawsze uśmiechnięty, skromny, dający z siebie wszystko na scenie i charakterystycznie galopujący na swoim basie, jak choćby w niezapomnianym „The Trooper”. Oto w wielkim skrócie jeden z największych muzyków metalowych w historii.

Jeśli Iron Maiden bierze jakiś zespół ze sobą na trasę, to wiedz, że nie robi tego bez powodu, parafrazując klasyka. A powstały w 2003 roku w Londynie zespół Voodoo Six miał przyjemność supportować legendę heavy metalu. Co więcej, kapela miała sposobność nagrywać ostatnią jak do tej pory płytę, “Songs To Invade Countries To” z 2013 roku, w należącym do Steve’a Harrisa studiu Barnyard Studio. Legendarny basista zajął się także miksowaniem materiału. Zaś po wszystkim powiedział: “Wspaniale jest wspierać naprawdę utalentowany brytyjski zespół, jak Voodoo Six”.

Kapelę założyli basista Tony Newton, który jest w niej do dziś, a także gitarzysta Richie Faulkner, który od paru lat jest muzykiem Judas Priest. Voodoo Six to rasowy, bezpretensjonalny heavy metal, w którym jest i moc, i klimat.

Steve Harris pojawi się w listopadzie dwukrotnie w naszym kraju wraz z projektem British Lion. Grupę supportować będzie skład Voodoo Six. Koncerty odbędą się 22 listopada w krakowskim Kwadracie oraz 23 listopada w gdańskim B90.