28 October 2016 15:27 » Published by: » Leave a comment 
Steve Harris British Lion w Polsce

Steve Harris British Lion w Polsce

Założyciel i basista Iron Maiden zdradził niedawno, że nie wyobraża sobie brania pieniędzy za możliwość poprzedzenia koncertu tej legendarnej formacji. Dla muzyka jest to wręcz nie do przyjęcia.

Chociaż nie od dziś wiadomo, że wiele popularnych zespołów oczekuje pieniędzy od młodych kapel za możliwość zagrania przed nimi, to kwestia ta cały czas jest dosyć głośna i burzliwa. Dla części osób jest to oczywisty sposób na zasilenie budżetu tych bardziej sprawdzonych marek, dla innych świństwo ze strony starszych kolegów, którzy zamiast wspierać młodych artystów, oczekują od nich zapłaty.

Do tej drugiej grupy wpisuje się basista Iron Maiden, Steve Harris. Artysta niedawno w wywiadzie podkreślił, że branie pieniędzy od supportów jest dla niego wręcz nie do przyjęcia.

„Nienawidzę, gdy ludzie biorą pieniądze za możliwość zagrania z nimi” – podkreślił Harris.

Chociaż można powiedzieć, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, warto przyklasnąć postawie muzyka, który za możliwość supportu takiej legendy mógłby z pewnością oczekiwać niemałych kwot.

Widać jednak, że pozostają osoby, dla których jest to przykra praktyka, która pokazuje, że ludzie zapominają jak sami zaczynali. A przecież pomoc w promocji nowemu zespołowi też może być niesamowitym powodem do dumy.

Przypominamy, że Steve Harris pojawi się w listopadzie dwukrotnie w naszym kraju wraz z projektem British Lion. Koncerty odbędą się 22 listopada w krakowskim Kwadracie oraz 23 listopada w gdańskim B90.