28 April 2015 13:20 » Published by: » Leave a comment 

Up To Date Festival już we wrześniu powraca na koncertową mapę naszego kraju w nowej, odmienionej formule i z jeszcze większym rozmachem. Znamy pierwszych wykonawców wydarzenia!

Up To Date Festival powraca w nowej formule!

W dniach 4-5 września w Białymstoku ponownie odbędzie się wielkie święto muzyki elektronicznej – Up To Date Festival. Będzie to już szósta edycja festiwalu wyjątkowa i pełna zmian, chociaż jedno pozostanie bez zmian – to wciąż platforma łącząca muzykę z innymi dziedzinami sztuki. Eklektyczna elektronika, niebanalny hip-hop połączone z innymi, nieraz bardzo odległymi aktywnościami twórczymi mającymi na celu porwanie umysłu i ciała. Po pięciu kolejnych edycjach przyszedł czas na zmiany. 

„Nowe logo jest wynikiem długich poszukiwań formy, która będzie manifestowała nasz charakter oraz pokazywała, że muzyka i kultura muzyczna są dla nas niesamowicie istotne” – Cezary Chwicewski – dyrektor kreatywny Festiwalu. Zmianie uległa również data Festiwalu. Up To Date w tym roku odbędzie się w dniach 4 i 5.09, zatem w pierwszy, a nie jak dotąd w trzeci weekend września. Najważniejsza jednak zmiana dotyczy formuły Festiwalu. Inaczej niż przed rokiem, bo na trzech scenach wystąpią zaproszeni przez organizatorów artyści. Połączone zostały funkcjonujące dotąd niezależnie sceny Hip-Hop Tent i scena Beats. „Uciekamy od oczywistych wyborów, kierując się ku tym niebanalnym, nierozpoznanym – podkreśla Jędrzej Dondziło – dyrektor programowy Festiwalu. Dokonane przez nas wybory to nasza opowieść, to pewna muzyczna historia. Połączenie tych dwóch scen daje wiele możliwości. Otwiera i zaraża nowym, pozwala doświadczać pełniej i intensywniej.”

Niezmienne w formule Festiwalu pozostaje Ambient Park, a więc klimatyczne wprowadzenie w festiwalową atmosferę, do którego zdążyli nas już przyzwyczaić organizatorzy Up To Date. 15 sierpnia w największym spośród białostockich parków miejskich wydarzenie nie mające naśladowców. W błogie świąteczne popołudnie, wśród zielonych rabatek kilkusetletnich książęcych ogrodów przestrzenna muzyka elektroniczna na wyciągnięcie ręki każdego z przechodniów uzupełniona o pozamuzyczne wrażenia: instalacje, niekonwencjonalną scenografię i iluminację otoczenia.

Tydzień przed festiwalowymi przeżyciami ekipa Up To Date powróci raz jeszcze. Taste The East w roku 2015 przyjmie formę konferencji obudowanej działaniami, z których organizatorzy są najlepiej znani, czyli wieczorów wypełnionych wspaniałą muzyką. Szczegóły wkrótce.

Poniżej prezentujemy listę pierwszych artystów, którzy zaprezentują się podczas Up To Date Festiwal 2015 w Białymstoku.

Scena Technosoul

  • Vionia Live – światowa premiera pod kuratelą Up To Date Festival rodem z Chile
  • Ulwhednar Live – występ szwedzkiego duetu na Up To Date będzie ich pierwszym występem w Polsce!
  • Reckonwrong – po raz pierwszy w Polsce prosto z Amsterdamu

Scena Beats

  • Syny – duet wystąpi z hiphopową transmisją z alternatywnego uniwersum – album „Orient”
  • Pro8l3m – stołeczny duet z koncertem prapremierowym nowej płyty na Up To Date w Białymstoku
  • Sam Binga & Redders – świeży duet szybszych odłamów muzyki tanecznej
  • Nightwave – wybuchowa mieszanka techno, ghetto, house z charakterystyczną dziewczęcą nutą zagości w Białymstoku

Ruszyła już sprzedaż biletów. Wejściówki w cenie od 59 złotych można nabywać za pomocą serwisu Biletomat.pl oraz Goingapp.pl.