3 May 2015 13:47 » Published by: » Leave a comment 

29 kwietnia w Los Angeles w ramach corocznego plebiscytu International Music Industry Awards Jurek Owsiak, “dyrygent” Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz twórca festiwalu Przystanek Woodstock, został wybrany najlepszym promotorem koncertowym!

Jerzy Owsiak doceniony ważną nagrodą

– Nie możemy jeszcze ochłonąć, cały czas nie wierzymy w to, co się przed chwilą stało – nie ukrywał radości laureat prestiżowej nagrody tuż po ceremonii wręczenia statuetki.

Plebiscyt International Music Industry Awards został zorganizowany w ramach międzynarodowej konferencji branży muzycznej MUSEXPO w Los Angeles. Jest to jedno z najważniejszych i największych spotkań przedstawicieli światowej branży muzycznej. Co roku uczestniczą w nim agenci, promotorzy, menedżerowie, wydawcy, pracownicy firm dźwiękowych, oświetleniowych, przedstawiciele agencji artystycznych i koncertowych, firm fonograficznych, organizatorzy festiwali, oraz dziennikarze muzyczni.

W plebiscycie International Music Industry Awards Jurek Owsiak był jedynym nominowanym Polakiem. Na kandydatów w poszczególnych kategoriach głosować mogli wyłącznie przedstawiciele branży muzycznej.

W tegorocznej edycji plebiscytu, w kategorii “najlepszy promotor koncertowy”, obok Jerzego Owsiaka, zostali nominowani również: Folkert Koopmans (FKP Skorpio, Niemcy), Paul Tollett (Coachella, USA) i Vijay Nair (NH7 / Only Much Louder, Indie).

To ogromy, niespotykany sukces całego zespołu przygotowującego z nami Przystanek Woodstock! Jesteśmy dumni, że nasz festiwal został dostrzeżony i doceniony na tak prestiżowej imprezie, jaką jest konferencja MUSEXPO. – mówi Jurek Owsiak – Od lat mamy pewność, że Przystanek jest Najpiękniejszym Festiwalem Świata. Teraz możemy także śmiało mówić, że jesteśmy w czołówce światowych festiwali muzycznych! W czasie kilkudniowego pobytu na Musexpo w Los Angeles mogliśmy wiele razy obserwować, jak fantastyczne emocje budzi Przystanek Woodstock u ludzi z całego świata! Nasz festiwal podziwiany jest za swoją otwartość, za ideowość, za fantastyczną społeczność jaką udało zbudować się z uczestnikami imprezy. Wyrażano uznanie dla naszej bezkompromisowości w budowaniu festiwalu niekomercyjnego, organizowanego przede wszystkim dla ludzi, opartego na wartościach bliskich młodym fanom muzyki. Przystanek Woodstock był w tym roku gwiazdą Musexpo, a mnie po prostu rozpiera duma z efektu, jaki osiągnęliśmy po 21 latach pracy – podkreśla Jurek.