27 February 2015 11:32 » Published by: » Leave a comment 

Poznaliśmy kolejną gwiazdę tegorocznej edycji Open’er Festival. Do składu wydarzenia dołącza znakomita formacja – Die Antwoord!

Die Antwoord na Open'er Festival 2015!

Die Antwoord to znakomita formacja pochodząca z Kapsztadu, która w swojej muzyce łączy elementy hip-hopu oraz elektroniczne dźwięki. Ich styl nazywany jest rap-wave i cieszy się ogromną popularnością. To prawdziwy fenomen ostatnich lat. Niektórzy bardzo chcieli, żeby Die Antwoord byli jednoroczną internetową sensacją, chwilowym hypem dla młodzieży, zmieniającej gusta muzyczne tak samo często, jak plastikowe obudowy do smartfonów. Dziś, 6 lat po wydaniu debiutanckiego albumu, mają na koncie trzy płyty, ogromną bazę fanów i pozycję, która pozwala im znajdować się w pierwszych rzędach festiwalowych ogłoszeń. Die Antwoord oparli swoją strategię promocyjną na egzotycznym pochodzeniu i estetyce szoku, ale obie te rzeczy nie zadziałaby tak skutecznie, gdyby nie muzyka. A ta, na wskroś nowoczesna, czerpie z hip hopu i mocniejszych gatunków elektroniki. Brutalny rap Ninjy koresponduje ze przejaskrawionymi melodeklamacjami Yo-Landi. Taka mieszanka sprawdziła się zarówno na debiutanckim „$O$”, jak i dwóch kolejnych płytach, które ukazywały się nakładem założonej przez zespół wytwórni. Ta najnowsza – „Donker Mag” – okazała się największym komercyjnym sukcesem w historii zespołu, a nam pozwoli ponownie odczuć na żywo niesamowitą charyzmę Die Antwoord.

Przypominamy, że Open’er Festival odbędzie się w dniach 1-4 lipca na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo. Wśród dotychczas ogłoszonych wykonawców znajdują się m.in. Kasabian, D’Angelo, Father John Misty, A$AP Rocky, Mumford & Sons, Of Monsters and Men, Alt-J, Hozier, St. Vincent oraz Swans.

{youtube}6J37NecbdBA{/youtube}