28 January 2015 12:32 » Published by: » Leave a comment 

Aż sześć koncertów jesienią w naszym kraju da ceniony amerykański trębacz smooth jazzowy i zdobywca nagrody Grammy – Chris Botti.

Chris Botti na mini trasie w PolsceOd czasu wydania zachwalanego przez krytyków albumu „When I Fall In Love” w 2004 roku, Chris Botti został jednym z najbardziej docenianych amerykańskich instrumentalistów. Przekonał do siebie odbiorców zwykle zarezerwowanych dla muzyki pop’owej, a jego niesłabnąca popularność doprowadziło go do zdobycia czterech # 1 albumów jazzowych, a także do kilku złotych i platynowych płyt. Grający trasy koncertowe po całym świecie i sprzedający ponad cztery miliony albumów artysta, znalazł najlepszą dla siebie formę twórczej ekspresji, która rozpoczyna się w jazzie i rozszerza się poza granice pojedynczego gatunku.

W ciągu ostatnich trzech dekad Botti nagrywał i występował z najlepszymi, w tym ze: Stingiem, Lady Gagą, Michael’em Bublé, Paul’em Simon’em, Steven’em Tyler’em, a nawet Frankiem Sinatrą. Będąc w trasie 300 dni w roku, trębacz występował z wieloma najlepszymi orkiestrami, na najbardziej prestiżowych scenach świata, od Carnegie Hall i Hollywood Bowl do Sydney Opera House i Real Teatro di San Carlo we Włoszech.

Album „Impression” oraz wszystkie poprzedzające go wydawnictwa, dały możliwość poznania Chrisa Bottiego jako jednego z najważniejszych oraz najbardziej innowacyjnych postaci współczesnego świata muzyki.

{youtube}NDPxWzy74KU{/youtube}

Chris Botti wystąpi w Polsce w następujących miejscach:

  • 25 października 2015, Arena Szczecin, Szczecin
  • 26 października 2015, Sali Ziemi, Poznań
  • 27 października 2015, Hala Stulecia, Wrocław
  • 29 października 2015, Hala Globus, Lublin
  • 30 października 2015, ICE Kraków, Kraków
  • 31 października 2015, Torwar, Warszawa

Bilety w cenie od 129 złotych do 299 złotych dostępne będą w sprzedaży sprzedaży od 23 stycznia na www.ticketmaster.pl i www.LiveNation.pl.