5 November 2013 13:32 » Published by: » Leave a comment 

Po 5-ciu latach od wydania platynowej „Męskiej Muzyki” z nowym albumem powrócił projekt Waglewski Fisz Emade. Płyta „Matka, Syn, Bóg” ukazała się 25 października.

Waglewski Fisz Emade „Matka, Syn, Bóg” już w sprzedażyZaledwie parę dni po premierze „Matka, Syn, Bóg” zajęła pierwsze miejsce na liście sprzedaży iTunes, trzecie miejsce na liście bestsellerów Empik.com, a promujący album singiel „Ojciec” trafił na 1. miejsce Listy Przebojów Programu Trzeciego.

Album „Matka, Syn, Bóg” powstawał od kwietnia do sierpnia 2013. Jego producentem muzycznym jest Emade, który także gra we wszystkich utworach na perkusji. Słowa napisali Fisz (głos, gitara basowa) i Wojciech Waglewski (głos, gitary). Kompozycje w większości należą do Wojciecha Waglewskiego.

Gościnnie na płycie pojawili się m.in. Miłosz Pękala – wibrafon (Mitch&Mitch), wokalistka duetu Rebeka – Iwona Skwarek, Mariusz Obijalski – fortepian (Tworzywo, Natu) i Stefan Wesołowski – instrumenty smyczkowe.

Wojciech Waglewski o płycie: „Tym razem jest to płyta wymyślona wspólnie… zespołowo ponieważ od czasu poprzedniej płyty będącej jednorazowych projektem, powstał zespół Waglewski, Fisz, Emade… W związku z tym większa dojrzałość i większa spójność materiału. Po ukończeniu i przesłuchaniu całości, nie mogliśmy oprzeć się wrażeniu, że to najbardziej osobisty, najgłębszy i jednocześnie najprawdziwszy materiał biorąc pod uwagę wszystko to, czego dokonaliśmy do tej pory…”.

Waglewski Fisz Emade – „Ojciec”:

{youtube}ROTYmNckBCw{/youtube}

Zapowiedź albumu:

{youtube}3o6uGa4jW-E{/youtube}

Trasa koncertowa „Matka, Syn, Bóg”:

8.11 Kęty – Dom Kultury
10.11 Sopot – Sfinks
13.11 Lublin – Teatr Stary
20.11 Kraków – Rotunda
25.11 Chorzów – Teatr Rozrywki
26.11 Poznań – CK Zamek
27.11 Toruń – Lizard King
28.11 Wrocław – Alibi
29.11 Warszawa – Teatr Dramatyczny
30.11 Łódź – Scenografia