23 October 2013 11:46 » Published by: » Leave a comment 

Już 12 listopada w warszawskim Torwarze wystąpi formacja Placebo. Wiemy już, że w roli supportu tego dnia pojawi się formacja Psychocukier.

Psychocukier wystąpi przed Placebo!Psychocukier to niepokorne trio z Łodzi, uparcie grające swoją własną wersję rock & rolla. Zespół powstał w roku 2001 a w jego skład wchodzą Sasza Tomaszewski – gitara prowadząca, głos, Piontek Poguos – gitara basowa, głos, oraz Marcinera Awaria – perkusja, głos. Grupa ma na koncie trzy płyty a ostatnia pt. “Królestwo” została uznana za opus magnum w ich dorobku. Na brawurowym występie podczas festiwalu Heineken Opene’er 2012 Psychocukier zaprezentował w prawdziwie rockowym stylu numery z płyty Królestwo, a występ grupy uznano za jeden z najlepszych. Trzy kroki w tył i jeden w przód czyli idąc do przodu Psychocukier spogląda w kierunku tego, co działo się w muzyce lat 60 – tych i 70 – tych. Są psycho, wiedzą do czego służą wzmacniacze i śpiewają po polsku.

Premiera najnowszego albumu grupy pt. „Diamenty” planowana jest na 1 grudnia 2013 roku. Za brzmienie płyty odpowiedzialny jest Mikołaj Bugajak, znany szerzej jako NOON.

Placebo i Psychocukier zagrają 12 listopada na Torwarze w Warszawie.

Bilety dostępne na www.LiveNation.pl

Poniżej prezentujemy oficjalny spot promujący koncert: 

{youtube}h07qKUbk8Jw{/youtube}