9 December 2013 11:23 » Published by: » Leave a comment 

Już w przyszłym roku do sprzedaży trafi projekt, który będzie wyjątkową gratką dla fanów formacji KAT. Do sprzedaży trafi bowiem płyta „KAT Acoustic”!

KAT wyda akustyczny album na początku 2014 roku!Jedna z najlepszych polskich, metalowych kapel wszechczasów wzięła na warsztat swoje najciekawsze ballady, rejestrując je w konwencji muzyki klasycznej i dawnej. Gitarzysta i założyciel tej formacji Piotr Luczyk zdradza szczegóły projektu: „Do nagrań wykorzystaliśmy instrumenty nie używane wcześniej w tym gatunku. Nowe aranżacje i orkiestracja zmieniły wcześniejszy charakter utworów kierując go w stronę baroku, a miejscami nawet średniowiecza. Na płycie wykorzystaliśmy klawesyn, wiolonczelę, fortepian, orkiestrę symfoniczną oraz instrumenty orientalne(!) – dodaje Luczyk – a także dzwony i kotły orkiestrowe”.

Brzmi jak szaleństwo? A to nie koniec zaskakujących historii związanych z tą płytą. Już w lutym przekonamy się jak brzmi KAT, którego produkcję powierzono Piotrowi Witkowskiemu, człowiekowi na co dzień pracującemu z kompozytorami największych produkcji filmowych z Hollywood! Realizator Piotr Witkowski ma na swoim koncie współpracę z wieloma fantastycznymi muzykami, między innymi z amerykańskim kompozytorem Elliotem Goldenthalem – twórcą muzyki do filmu „Obcy 3”, „Wywiad z Wampirem” czy ‘Frida” oraz zdobywcą Oskara” Janem A.P. Kaczmarkiem, a także Krzysztofem Pendereckim.

Gośćmi specjalnymi, towarzyszącymi zespołowi KAT na płycie „KAT Acoustic” będą instrumentaliści z orkiestr symfonicznych Polski i Europy. Płyta ma się ukazać w lutym przyszłego roku, a my sukcesywnie będziemy zdradzać kulisy pracy nad tym wyjątkowym albumem, absolutnym „must – have” w płytotece każdego fana metalu, ale nie tylko. Niespodzianek czeka jeszcze wiele! Największą z nich będzie jednak wokalista… Bądźcie czujni!

Utworem, który będzie promował wydawnictwo jest „Łza Dla Cieniów Minionych” w nowej wersji, można jej posłuchać poniżej.

{youtube}2JbnG2vZN-Y{/youtube}

Wszystkim przypominamy jednocześnie, że w listopadzie tego roku ukazała się płyta formacji KAT zatytułowana „Rarities”, która jest staranną mieszanką niepublikowanych dotąd utworów zespołu KAT z lat, kiedy formacja ta święciła największe triumfy. Prawdziwym rarytasem jest tam także booklet płyty, w którym znalazło się wiele archiwalnych zdjęć, z prywatnych kolekcji muzyków oraz historie i anegdoty z życia zespołu.