13 November 2013 09:08 » Published by: » Leave a comment 

Już 16 listopada w poznańskim klubie U Bazyla wystąpi legendarna formacja Incantation, którą wspierać będzie Ragnarok i Forgotten Tomb.

Incantation w tym tygodniu w Poznaniu!Incantation to legenda death metalu z USA, założona przez Johna McEntee znanego wcześniej z Profanatica czy Revenant. Od lat poza mainstreamem, nieskażona wirusem komercji i konformizmu grupa, prezentuje death metal w klasycznej i najcięższej formie inspirując scenę na całym świecie. Płyty ‘Onward to Golgotha’, ‘Mortal Throne of Nazarene’ czy ‘Diabolical Conquest’ zajmują stałe miejsce wśród klasyków gatunku, a wydana w zeszłym roku ‘Vanquish In Vengeance’ tylko potwierdza kultowy status zespołu.

Wysłuchaj najnowszego albumu w serwisie WiMP!

Ragnarok od prawie dwudziestu lat hołduje klasycznej, norweskiej szkole grania black metalu, regularnie koncertując i wydając płyty. Ich ostatni krążek pt. ‘Malediction’ ukazał się nakładem rodzimej Agonia Records w październiku zeszłego roku.

Forgotten Tomb to kwartet z Włoch, który w przyszłym roku będzie obchodzić piętnastolecie istnienia i może poszczycić się sześcioma pełnymi płytami, z których ‘Songs to Leave’ (2002) czy ‘Springtime Depression’ (2003) można śmiało wskazać jako klasykę wolnego, posępnego, depresyjnego black metalu. Zespół nie ulega kompromisom, przełamuje bariery jednocześnie zachowując swój własny charakter, czerpiąc inspiracje z Rocka, Metalu i najciemniejszych zakątków ludzkiej psychiki. Ich dyskografię zamyka płyta ‘…and Don’t Deliver Us From Evil’ z ubiegłego roku. Będzie to pierwsza wizyta Forgotten Tomb w naszym kraju.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/568642996505135/

16 listopada – Incantation, Ragnarok, Forgotten Tomb + support – Poznań, Klub U Bazyla (ul. św. Wojciech 28).

Start: 19:00

Bilety:

  • 60zł (przedsprzedaż)
  • 70zł (w dniu koncertu)

Do nabycia: Ticketpro.pl. Ebilet.pl, Eventim.pl oraz sklepy sieci Empik, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju; kolekcjonerskie: pwevents.pl, Klub U Bazyla, Rock Long Luck