15 October 2013 20:08 » Published by: » Leave a comment 

Już 17 października w toruńskiej Od Nowie wystąpi jeden z najciekawiej zapowiadających się na polskim rynku muzycznym debiutantów – Dawid Podsiadło!

Dawid Podsiadło już w czwartek w Toruniu!Dawid ma zaledwie 20 lat i pochodzi z Dąbrowy Górniczej, a mimo tak młodego wieku może poszczycić się już całkiem sporą pulą sukcesów. Karierę muzyczną rozpoczął dzięki programowi X Factor, którego był laureatem. W finale programu talent show wykonał utwór „With or Without You” z repertuaru U2, a także singel „Better Than a Dream” Katie Melua w duecie z samą wokalistką.

W maju 2013 roku, nakładem wytwórni płytowej Sony Music ukazał się debiutancki album wokalisty zatytułowany “Comfort and Happiness”, który w pierwszym tygodniu po premierze uplasował się na 1. miejscu w zestawieniu OLiS. Za produkcję albumu odpowiedzialny był Bogdan Kondracki, natomiast autorką polskich tekstów na płycie jest Karolina Kozak.

W czerwcu 2013 otrzymał dwie nominacje do nagrody Eska Music Awards w kategoriach najlepszy artysta oraz najlepszy artysta w sieci. Jego kariera toczy się ostatnio coraz szybciej. Wystąpił jako support przed Laną Del Rey, jego płyta szybko pokryła się platyną, wysąapił także Dawida na namiotowej scenie festiwalu Heineken Open’er.

“Prawdą jest, że je miałem wątpliwości i nie chciałem od razu nagrywać solowej płyty, ale to wynikało bardziej z obawy, że będę musiał odejść z zespołu, któremu wiele zawdzięczam” – mówi. Na szczęście wszystko potoczyło się dobrze i 20-latek nie został stłamszony przez wytwórnię. Przyznaje, że zdarzało mu się pisać “bardzo złe i żenujące” piosenki, że nie lubi śpiewać po polsku, i że bez dziewczyny do Warszawy się nie przeprowadzi.

Podczas toruńskiego występu muzyka gościnnie wystąpi zespół Lilly Hates Roses
https://www.facebook.com/LillyHatesRoses

Bilety na koncert dostępne są w przedsprzedaży w cenie 35 złotych. W dniu koncertu ich koszt wyniesie 45 złotych. Wejściówki do nabycia w kasie biletowej klubu Od Nowa.