8 marca 2017 16:26 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 
Raper poczuł się obrażony przez TVN

Raper poczuł się obrażony przez TVN

Telewizja TVN w jednym z ostatnich odcinków serialu „Szpital” sięgnęła po historię z udziałem rapera, który bardzo przypomina rzeczywistego artystę. Muzyk poczuł się obrażony przez stację i postanowił walczyć o swoje.

Oxon, bo o nim tutaj mowa to jeden z bohaterów niedawno emitowanego przez stację TVN odcinka serialu „Szpital”. Zbieżność dotyczy nie tylko ksywy muzyka, ale także jego stylizacji, a jak się okazuje artysta nie został o takim fakcie poinformowany, ani w żaden sposób poproszony o wyrażenie zgody na posługiwanie się jego postacią na rzecz historii. Muzyka poirytował ten fakt, tym bardziej, że nie został on postawiony w zbyt dobrym świetle.

Swoje rozgoryczenie postanowił on wyrazić poprzez post na oficjalnym fanpage, którego treść poniżej:

„BARDZO PROSZĘ KAŻDEGO O UDOSTĘPNIENIE TEGO POSTA GDZIE SIĘ DA, BY WIADOMOŚĆ DOTARŁA DO WSZYSTKICH, KTÓRZY MOGLI OGLĄDAĆ ODCINEK.

OŚWIADCZENIE

Dnia 1.03.2017 r. na antenie TVN został wyemitowany 616. odcinek serialu paradokumentalnego „Szpital”, w którym to trzy nastolatki próbowały dostać się na zaplecze koncertu krakowskiego rapera Tomka, pseudonim „Okson”, którego wizerunek wyraźnie nawiązuje do komiksów (bluza, biżuteria). Jedna z dziewczyn złamała rękę, a druga została zgwałcona przez ekipę techniczną zespołu, co zostało wyraźnie zaznaczone przez lektora.

Liczba pojawiających się podobieństw pomiędzy mną a przedstawioną postacią wyklucza zbieg okoliczności, a wydźwięk odcinka godzi w moje dobro osobiste. Nikt z ekipy produkcyjnej nie kontaktował się ze mną, czy też z moim menedżerem celem zapytaniem o zgodę na użycie mojego wizerunku. Do momentu emisji odcinka nie wiedziałem, że będę zmuszony poradzić sobie z takim problemem, szczególnie w tak dużej skali.

W związku z zaistniałą sytuacją, czuję się zobowiązany, by wyraźnie zaznaczyć, że takie incydenty nigdy nie miały miejsca na naszych koncertach. Co więcej, chcę Was poinformować, że w dniu dzisiejszym wysłałem pismo do TVN z prośbą o usunięcie odcinka i stosowną rekompensatę za poniesione szkody.

O rozwoju sytuacji będę Was informował na bieżąco.”