20 czerwca 2017 11:52 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 
Grecka, progresywna petarda Raw In Sect z nowym klipem!

Grecka, progresywna petarda Raw In Sect z nowym klipem!

W sieci ukazał się najnowszy klip greckiego składu Raw In Sect, który jest mocny nie tylko muzycznie, ale również w przekazie.

Raw In Sect to pochodząca z Aten grupa grająca progresywny metal. Muzycy na swoim koncie mają występy u boku takich składów, jak Overkill, GBH, czy Rotting Christ. Do tej pory w swoim dorobku posiadają jedno demo, fizyczny album „Red Flows” z 2011 roku oraz kolejny krążek długogrający zatytułowany „Blue Haze”, którego współproducentem był Matt Bayles, mogący chwalić się współpracą ze składami, takimi jak Mastodon, Pearl Jan, Alice in Chains oraz Soundgarden.

W swojej muzyce Raw In Sect łączy wpływy tradycyjnych greckich brzmień z czystą, rockową energią, co stanowi istną mieszankę wybuchową i nową jakość, której nie było na rockowej scenie.

Jak podkreślają muzycy, w ich twórczości chodzi o to, aby robić coś nowego i iść własną ścieżką, a nie powielać doskonale znane wszystkim standardy muzyczne.

Niedawno odbyła się światowa premiera klipu, który promuje nadchodzący album zespołu i jest mocny nie tylko pod względem muzycznym, ale również przekazu. Teledysk możecie oglądać poniżej:

Oto co muzycy mówią o najnowszym video:

„To pierwszy singiel z naszego nowego albumu „Kitro”, który pojawi się w sprzedaży we wrześniu. Klip został zrealizowany do numeru „Therion”, który opowiada o poszukiwaniu wewnętrznej siły poprzez instynkty”.

Więcej informacji o składzie Raw In Sect możecie znaleźć pod tymi adresami: https://www.facebook.com/rawinsect/
http://www.rawinsect.com/