3 kwietnia 2014 15:14 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 

Do sieci trafił najnowszy teledysk włoskiej formacji The Shiver, która polskiej publice dała się poznać chociażby z supportowania występu grupy Misfits.

Zobacz najnowszy klip The ShiverNagranie zostało zrealizowane do utworu „Ocean” i promuje niedawno wydany, trzecy album The Shiver – The Darkest Hour. Na krążku tym muzycy chcą zabrać słuchacza w tajemniczą, nieznaną mroczną i odległą rzeczywistość. Brak komunikacji zrujnował świat i doprowadził do upadku ludzkości. Atmosfera melancholii opisuje nastroje bezbronnej Ziemi. Historie i sytuacje są odkrywane niczym puzzle z każdym kolejnym utworem i tworzą obraz przed-apokaliptycznego scenariusza. Piosenki zostały napisane i skomponowane przez Faith w latach 2012-2013. Za produkcję znów odpowiedział Vincenzo Mario Cristi. Porównując do poprzednich nagrań, odbiorca może zwrócić uwagę na wpływy electro, ambientu i post-rocka.

{youtube}cZ4FjS4YceE{/youtube}

The Shiver powstał w 2005 roku z inicjatywy wokalistki i kompozytorki Faith i perkusisty Fincha. Muzyka wykonywana przez grupę określana jest jako alternative rock, ambient, metal, electro/goth.
W swojej karierze The Shiver wydali jedno demo, dwa albumy oraz akustyczną EPkę. Pierwsza płyta, ”Inside” została wydana w 2008 roku przez UK Division Record a jej dystrybucja objęła całą Europę. Drugi album, zatytułowany ”A New Horizon” wydany 2 lata później zyskał uznanie wśród publiczności oraz mediów. W roku 2011 The Shiver udostępnili w sieci, darmową EP ”Acoustic Expercience #1”, nad produkcją której czuwał Vincenzo Mario Cristi (Vanilla Sky).

W marcu światło dzienne ujrzała najnowsza, trzecia płyta Włochów ”The Darkest Hour”.

Zespół niedawno skończył trasę po Wielkiej Brytanii promującą najnowszy album i planuje kolejne koncerty w Europie.

Płyta dostępna jest na iTunes: https://itunes.apple.com/it/album/the-darkest-hour/id844740140