19 grudnia 2014 22:38 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 

Parwkway Drive oraz Sheppard to kolejne zespoły, które będziemy mieli okazję zobaczyć w dniach 12-14 czerwca na warszawskim torze wyścigów konnych Służewiec podczas Orange Warsaw Festival 2015.

Parkway Drive i Sheppard na Organge Warsaw Festival 2015

Parkway Drive to pochodzący z Byron Bay w Australii zespół metalcore’owy. Określany jest często jako odpowiedź Australijczyków na nową falę amerykańskiego metalu, który zdominował trasy koncertowe takie jak Ozzfest, Vans Warped Tour czy Rockstar Mayhem. Grupa w swoich kompozycjach łączy chwytliwe riffy z zaangażowanym emocjonalnie wokalem oraz ekstremalnymi zagrywkami. To wszystko w połączeniu z ogromnym oddaniem fanów daje mieszankę wybuchową. W 2012 roku ukazał się najnowszy studyjny album Parway Drive – Atlas. Krążek ten został bardzo dobrze odebrany przez media oraz słuchaczy i przyniósł australijskiej kapeli dużą popularność. Obecnie muzycy pracują nad nowym studyjnym wydawnictwem, którego premiera zapowiedziana jest na lato 2015 roku.

{youtube}YuG4-lewUTs{/youtube}

Sheppard to Australijski zespół indie-popowy założony w 2009 roku w Brisbane. Ich debiutancki album, Bombs Away ukazał się 11 lipca 2014 roku i od razu znalazł się na drugim miejscu Australijskiej listy sprzedaży ARIA. Drugi singiel z płyty to wydany w lutym 2014 roku kawałek Geronimo, który zyskał ogromną popularność nie tylko w Australii, ale także w Austrii, Niemczech, Włoszech, Nowej Zelandii oraz Polsce. Singiel czterokrotnie pokrył się platyną, łącznie sprzedając się w 280 000 egzemplarzy. Zespół został również nominowany do australijskich ARIA Music Awards w kategoriach Album of the Year, Best Group, Best Independent Release, Best Pop Release, Song of the Year, Producer of the Year oraz Best Video.

{youtube}ozsmSlvGHv4{/youtube}

Przypominamy, że dotychczas ogłoszonymi gwiazdami Orange Warsaw Festiwal 2015 są: Muse, The Chemical Brothers, Asking Alexandria, Kadebostany oraz Mela Koteluk.