18 września 2014 07:59 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 

Pod Pałacem Kultury i Nauki już na początku października odbędzie się wydarzenie, którego nie może przegapić żaden miłośnik muzyki reggae.

Legendarny festiwal powraca - święto reggae w Warszawie!Mowa tutaj o festiwalu RóbRege, który w roku ubiegłym, 30 lat od pierwszej edycji został reaktywowany. Wydarzenie to w latach ’80 stało się wydarzeniem kultowym, a z biegiem lat zyskało status legendy. Od tego czasu wszystko się zmieniło. System gospodarczy, polityczny, mentalność młodych. Jedno pozostaje jednak niezmienne – pragnienie i pieśń wolności. Dziś, kiedy niepodzielnie rządzi „zysk za wszelką cenę”, a pieniądz stał się bogiem, pojęcie „wolność” zyskało nieco inny wymiar niż w przeszłości, w której nadrzędną była wolność kraju. Dziś, kiedy dusze są zniewalane jeszcze bardziej, organizatorzy konsekwentnie zapraszają na Festival RóbRege artystów, którzy śpiewają pieśni o tej właśnie wolności.

Tegoroczny festiwal zdominują rytmy reggae, a obok legend takich jak Macka B & Roots Ragga Band czy Jafia Namuel wystąpią młodsi artyści: KaCeZet & Fundamenty, Damian Syjonfam, Warsaw Afrobeat Orchestra.

Tegorocznym koncertom towarzyszyć będzie Studio Festiwalowe Polskiego Radia RDC.

Wydarzenie będzie miało miejsce 4 października w namiocie znajdującym się przy Pałacu Kultury i Nauki od strony ul. Świętokrzyskiej. Towarzyszyć mu będzie debata w Studiu Festiwalowym Polskiego Radia RDC zaplanowana na godzinę 15:30. Koncerty rozpoczną się o godzinie 16:30.

Bilety można nabywać w przedsprzedaży w cenie 40 złotych. W dniu koncertu ich koszt wyniesie 50 złotych. Wejściówki można nabywać za pomocą sieci sprzedaży Ebilet.pl.