29 grudnia 2014 21:15 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 

Maze Of Sound intensywnie pracuje nad promocją swojej najnowszej płyty – długo oczekiwanego debiutu zatytułowanego “Sunray”. Krążek zbiera doskonałe recenzje zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Kim są Maze Of Sound? Jak powstawał ich głośny debiut? I, jak wyglądają plany zespołu na rok 2015? Zapraszamy do lektury wywiadu z Maze Of Sound.

“Chodząc w Labiryncie, szukamy wyjścia” – wywiad z Maze Of Sound!

W środowisku muzycznym zaczyna się o Was mówić jako o wzrastającej gwieździe polskiego rocka artystycznego. Spotkałem się z doskonałymi opiniami na temat Waszej najnowszej płyty. Czy i Wy odczuwacie taki odbiór i pokładane w Was nadzieje?

Witamy! Dziękujemy za bardzo miłą opinię. Gwiazda to jeszcze dla nas za mocne określenie. Staramy się „skakać coraz wyżej”, aby można było nas dostrzec coraz dalej. Podskakujemy właśnie trzymając w dłoniach naszą pierwszą płytę „Sunray”! Do nas również docierają pozytywne opinie o tym krążku i bardzo nas to cieszy. Wierzymy, że uda nam się spełnić pokładane w nas nadzieje oraz że płyta dotrze jak najdalej i będzie z przyjemnością słuchana.

Album „Sunray” to jeszcze gorący debiut, ale chyba możecie już na chłodno ocenić te płytę z Waszego punktu widzenia? Satysfakcjonuje Was efekt końcowy czy jest coś, co chcielibyście zmienić?

Pracowaliśmy nad tym materiałem dosyć długo. Powstawał on w latach 2012-2014 i mocno przyłożyliśmy się do aranżu utworów. W ostatnim roku dołączył do zespołu drugi gitarzysta Maciek Kuliberda, który wniósł świeży oddech i nowe pomysły do albumu. Wiemy, że są rzeczy, które moglibyśmy dopracować jeszcze bardziej, jednak nie chcieliśmy ciągnąć tego w nieskończoność i na pewno ostatecznie jesteśmy zadowoleni z brzmienia „Sunray” i słuchamy go ze smakiem. Mamy nadzieję, że płyta przypadnie do gustu słuchaczom w Polsce i zagranicą.

Słowo „labyrint” jest w Waszej twórczości bardzo ważne. Czy zakładacie, że w Waszych muzycznych poszukiwaniach w końcu znajdzie się wyjście czy istotą jest tutaj samo szukanie?

Dobre pytanie. Tak – słowo „maze” czyli labirynt towarzyszy nam od początku istnienia zespołu. Dokładnie; chodząc w labiryncie szukamy wyjścia, aby uwolnić się i dowiedzieć co jest dalej, jednak rzeczywiście samo szukanie jest bardzo ekscytujące. Nasz labirynt kryje wiele miejsc – pięknych, ale też niebezpiecznych, dlatego ta wędrówka jest bardzo ekscytująca. W muzyce Maze Of Sound świat fantastyczny miesza się z rzeczywistością, dzięki czemu możemy spotkać wiele dziwnych postaci (Zaklinacz Deszczu, Szalony Kapelusznik), polecieć niebezpiecznym balonem czy przejść na drugą stronę lustra. Zapraszamy do naszego labiryntu, a przekonacie się sami i być może wcale nie będziecie chcieli znaleźć wyjścia …

Czy w trakcie pracy nad tą płytą pojawiły się jakieś utwory, dla których zabrakło na niej miejsca?

Tak. Mamy więcej utworów w naszym repertuarze, jednak te 9 kompozycji na płytę zostało wybranych nie przypadkowo. Łączy je w całość nasz bohater, który wyrusza w nieznaną podróż do dziewięciu miejsc. Cały czas podąża on za dochodzącym z oddali promieniem słońca. Czeka go dziewięć przygód, z których każda zawiera elementy fantastyczne zawarte w realnym świecie. Bohater nigdy nie wie co go spotka i jak zakończy się dana przygoda. Taka właśnie jest płyta „Sunray”. Utwory, które nie pasowały do tej koncepcji, zaczynają tworzyć już kolejny etap czyli materiał naszego następnego albumu.

Macie dość bogate instrumentarium, jednak czy jest jakiś instrument, który chcielibyście jeszcze mieć na stałe w swoim składzie?

W tym momencie, wydaje nam się, że skład jest kompletny. Maze Of Sound tworzą: Piotr Majewski – instrumenty klawiszowe, skrzypce, Kuba Olejnik – wokal, Rafał Galus – gitara, Maciej Kuliberda – gitara, Bartek Sapota – bas i Grzesiek Śliwka – perkusja. Na płycie pojawia się więcej instrumentów – skrzypce Piotrka czy różne gitary Maćka i Rafała.

Cały czas koncertujecie – z jakim odbiorem spotyka się materiał „Sunray” na żywo i czy w Waszej opinii różni się w jakiś sposób od tego, co na płycie?

Staramy się grać jak najczęściej. W 2014 roku zagraliśmy sporo koncertów w Polsce. Po wakacjach jednak bardziej skupiliśmy się na płycie i pracy w studiu. Uwielbiamy grać koncerty i w naszym odczuciu spotykamy się z bardzo dobrym odbiorem publiki. Na koncertach Maze Of Sound stara się pokazać rockowy teatr. Przebrania, gadżety i pewne zachowania sceniczne są tym, co wyróżnia nasze koncerty. Na pewno brzmienie koncertowe jest trochę inne niż na płycie, ponieważ w studiu mogliśmy dokonać wiele fajnych zabiegów dźwiękowych czy dograć więcej partii instrumentalnych. Granie „na żywo” daje możliwość zmian i improwizacji, dlatego każdy nasz występ jest inny od poprzedniego.

Niestety, nie miałem jeszcze okazji zobaczyć Was i posłuchać na żywo. Mam jednak nadzieję, że szybko nadrobię. Gdzie można pójść na Wasz koncert w najbliższym czasie?

Teraz skupiamy się głównie na promocji i dystrybucji naszej płyty oraz organizacji koncertów na 2015 rok. Na pewno będzie nas można zobaczyć 21 lutego 2015 w Łódzkim Domu Kultury, gdzie wystąpimy obok zespołów The Skys i Leafless Tree. Zapraszamy!

Jak wyglądają Wasze plany na rok 2015? Mam na myśli plany muzyczne?

Na pewno promocja i dystrybucja płyty. Rozmawiamy z kilkoma wytwórniami zagranicznymi i mamy nadzieję, że uda nam się dotrzeć z płytą do różnych krajów. Dostajemy sygnały, że album podoba się zagranicą. Oczywiście nie zapominamy o promocji w naszym kraju i również będziemy starać się o szeroką dystrybucję w Polsce.

Autorem grafik na płycie „Sunray” jest Leszek Paradowski. Dlaczego właśnie ten człowiek i jaka była idea projektu?

Zgadza się. Trafiliśmy na Pana Leszka Paradowskiego, dzięki naszej manager Gosi Bajur. Okazało się, że zdjęcia Leszka idealnie pasują i obrazują treści zawarte w naszej muzyce. Było to dla nas wręcz nieprawdopodobne. Było tak, że oglądając te prace, co chwilę natykaliśmy się na zdjęcie jakby wycięte z fabuły naszych utworów. To było niesamowite. Wielkie dzięki dla Leszka Paradowskiego, który użyczył nam kilka swoich wspaniałych fotografii do okładki i książeczki naszej płyty.

Dziękuję za rozmowę i pozdrawiam!

Również dziękujemy. Zapraszamy na naszego facebooka:
https://www.facebook.com/pages/Maze-Of-Sound/384683201575874?fref=ts

Oraz do sięgnięcia po naszą płytę „Sunray”:
http://www.ebay.pl/itm/331418898482?ssPageName=STRK%3AMESELX%3AIT&;_trksid=p3984.m1555.l2649

Życzymy Czytelnikom i Ekipie Life4Sound wszystkiego dobrego w Nowym Roku!!!