12 lutego 2013 18:51 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 

Soilwork, Tiamat i Riverside to kolejne grupy, które uzupełniają tegoroczny line up Seven Festival. Dołączyły do wcześniej już potwierdzonych gwiazd, którymi są: Coma Symfonicznie, Closterkeller, Flapjack, Anti Tank Tun i Illusion. Wszystkie te grupy wstąpią na Scenie Głównej. Festiwal pierwszego dnia na scenie Grand Prix otworzą zaś Bethel i Vintage.

Szwedzki desant na Seven Festival!Riverside to polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza rocka i metalu progresywnego. Powstała w 2001 roku w Warszawie. W skład zespołu wchodzą: basista i wokalista Mariusz Duda, gitarzysta Piotr Grudziński, perkusista Piotr Kozieradzki oraz instrumentalista klawiszowiec Michał Łapaj, który w 2003 roku zastąpił Jacka Melnickiego. W swej twórczości grupa poruszała takie zagadnienia jak zaburzenia psychiczne, miłość, czy konflikt wewnętrzny. Powszechnie kategoryzowany jako przedstawiciel rocka lub metalu progresywnego kwartet w swej twórczości odwołuje się ponadto do takich stylów jak: rock alternatywny, indie rock, hard rock, post-rock, heavy metal, metal alternatywny oraz rock eksperymentalny. Pomimo znacznej popularności, w tym głównie na europejskiej scenie muzyki rockowej i heavymetalowej grupa nigdy nie zyskała atencji mediów głównego nurtu w Polsce. Ciekawostką jest fakt, że pochodzący z Węgorzewa wokalista , Mariusz Duda debiutował na węgorzewskiej imprezie już w 1993 roku jako lider miejscowej grupy Xandu.

{youtube}HAqU-RDnYyY{/youtube}

Szwedzki desant na Seven Festival!Pierwszym zespołem z zagranicy, który potwierdził swój występ na Seven Festival jest pochodzący ze Szwecji a powstały z 1995 roku death metalowy Soilwork. Soilwork to jeden z najlepszych szwedzkich towarów eksportowych. Zespół łączy agresywne death metalowe riffy z melodyjnymi wstawkami. Znak jakości muzykom z Helsingborga wystawił Rob Halford, wokalista Judas Priest, który powiedział, że Soilwork trzeba bacznie obserwować. 1 marca na sklepowych półkach ukaże się dziewiąty, dwupłytowy album Soilwork – „The Living Infinite”. Producentem nagrań jest Jens Bogren, który współpracował już z takimi zespołami jak Opeth, Amon Amarth, czy Bloodbath. „The Living Infinite” to pierwszy album nagrany z nowym gitarzystą Davidem Anderssonem. Najnowsze utwory zawierają więcej śpiewu i wyraźniejsze, bardziej wpadające w ucho melodie.

{youtube}VKZBFts4lPo{/youtube}

Szwedzki desant na Seven Festival!Tiamat – szwedzka grupa muzyczna powstała 1988 w miejscowości Täby. Od 1987 do 1989 roku zespół występował oraz realizował wydawnictwa jeszcze pod nazwą Treblinka. Ukazały się pod tą nazwą trzy wydawnictwa: Crawling in Vomits (1988), The Sign of the Pentagram (1989) oraz Severe Abomination (1989). Treblinka prezentowała styl muzyczny z gatunku black metal, jednak już na pierwszym albumie Tiamat pt. Sumerian Cry wyraźne były wpływy gatunku death metal. Natomiast wydany w rok później (1991) album pt. The Astral Sleep zawiera muzykę z pogranicza death i thrash metalu. Kolejne dwie płyty grupy (uważane za najważniejsze w dyskografii zespołu) pt. Clouds i Wildhoney to melodyjny gothic/doom metal z elementami death metalu. Na kolejnych płytach Tiamat zmienił styl na bardziej rockowy, nie zapominając jednak o swoich muzycznych korzeniach. W swej twórczości grupa nawiązuje do takich zagadnień jak miłość, religia czy mitologia sumeryjska.

{youtube}iB9YYC-8jwY{/youtube}

Seven Festival Music & More Węgorzewo 2013 to przede wszystkim konkurs dla młodych polskich i zagranicznych zespołów rockowych wyłonionych w trakcie eliminacji bądź zaproszonych do konkursu przez Organizatora. Nowością tegorocznej edycji konkursu jest to, że po raz pierwszy zespoły zgłaszają się bezpośrednio do patronującego festiwalowi Programu Trzeciego Polskiego Radia. (szczegóły regulaminowe na stronie festiwalu i na stronie Polskiego Radia).

Więcej informacji na www.sevenfestival.com