25 stycznia 2013 08:05 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 

Zgodnie z ideą naszego portalu pragniemy Wam przekazywać nie tylko newsy tych powszechnie znanych już formacji, ale także prezentować Wam grupy, które są mniej znane lub dopiero zaczynają. Zespół, który tym razem opisujemy to doświadczony, istniejący od 1999 roku skład, który na swoim koncie ma już szereg koncertów w całej Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z Sellisternium, bo o tej formacji tutaj mowa!

Sellisternium - urzekający gothic z Bydgoszczy!Zespół Sellisternium powstał w 1999 roku w Bydgoszczy. Grupa od tego czasu zagrała szereg koncertów w całej Polsce. Na swoim koncie posiada demo z 2000 r., self-release Furia (2006), album, zatytułowany „Fury“ (wydany w 2008 r. przez wytwórnię płytową Renaissance Records z USA, dystrybutorem wydawnictwa jest Koch International) oraz najnowszy mini-album z 2012 roku. Studyjne dokonania zespołu realizowane były przez Grzegorza Kaźmierczaka i Marka Maciejewskiego (Variete), w legendarnym studio Mózg. Zespół ma za sobą współpracę ze światowej sławy artystką z Niemiec Sarą Noxx. Utwór „If You”, wykonany przez Sellisternium, znajduje się natomiast na „Best Of” wokalistki. Płyta wydana jest przez Prussia Records z Niemiec.

Oficjalny Trailer filmu „Podnieść się, by nie upaść“ z muzyką formacji Sellisternium

{youtube} lsZ-XHvhE-o{/youtube}

W czerwcu 2009 roku, zespół podjął współpracę z organizacją Women In Metal, stacjonującą w Hiszpanii. W 2010 roku Sellisternium zagrało na trasie Abracadabra Gothic Tour u boku doskonale znanej wszystkim grupy Closterkeller. Lata 2010 / 2011, to przede wszystkim prace nad nowymi utworami. 2012 rok zespół rozpoczął premierowymi nagraniami. Wydane utwory „Piece Of Energy” oraz „Ad Acta”, wykorzystane są w filmie Dariusza Landowskiego „Podnieść się, by nie upaść“, w którym można także zobaczyć zespół. Premierze filmu (30.06.12) w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, towarzyszył koncert Sellisternium. Dalsza część 2012 roku, to kolejne, bardzo udane koncerty oraz premiera teledysku, autorstwa D. Landowskiego do singla Ad Acta. Najbliższe plany Sellisternium, to koncerty oraz nagranie i wydanie drugiego, pełnego albumu, który pojawi się prawdopodobnie jeszcze w tym roku!

Sellisternium – Ad Acta

{youtube}qCZsaDVVwBE{/youtube}

Sellisternium – Piece Of Energy

{youtube}ZcNyU9RThME{/youtube}

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z twórczością zespołu! Więcej informacji można znaleźć pod adresami:

www.sellisternium.com

www.myspace.com/sellisternium

http://www.facebook.com/pages/SELLISTERNIUM/41477693102