13 czerwca 2013 10:10 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 

Zapraszamy do podziwiania najnowszego klipu formacji Percival Schuttenbach! Znamy także szczegóły dotyczące nowego wydawnictwa grupy!

Nowe video Percival Schuttenbach oraz data premiery płyty !Video do utworu „Svantevit” zespołu Percival Schuttenbach nakręcone zostało w miejscu, w którym powstało już wiele filmów i teledysków (m.in. Tyr, Amon Amarth) i gdzie co roku odbywa się słynny festiwal Słowian i Wikingów – w wolińskim skansenie. Wzięli w nim udział szczecińscy rekonstruktorzy (Huggins Hird oraz znana z różnych produkcji – jak np. „Stara Baśń” – drużyna Grodu Trzygłowa z wojewodą Igorem Górewiczem), a także ochotnicy i fani zespołu. Dodatkowo w klipie znajdą się również ujęcia nakręcone podczas trasy Dominus Svantevitus oraz Rock In Szczecin.

Fabuła teledysku jest częścią większej opowieści zawartej na albumie „Svantevit”. Premiera klipu nastąpiła 12 czerwca 2013, w rocznicę spalenia Arkony, ośrodka kultu Słowian połabskich, z rozkazu duńskiego króla Waldemara w 1168 roku.



Poniżej prezentujemy nagranie:

{youtube}C0tNHrYFbx4{/youtube}

Druga płyta zespołu Percival Schuttenbach będzie albumem koncepcyjnym, którego historia przeniesie nas w czasy walki Słowian połabskich z chrystianizacją we wczesnym średniowieczu. Główny wątek – zawiść starszego brata wobec młodszego rodzeństwa i wynikające z tego dalsze zdarzenia – osadzony będzie w realiach historycznych, ale przeplatany elementami thrillera i fantastycznego świata demonologii słowiańskiej.

Muzycznie album nawiązuje do metalu lat 80-tych – każdy utwór inspirowany jest innym przedstawicielem tego gatunku, a zgadywanie ich nazw może stać się swoistą zabawą dla słuchaczy. Nie zabraknie jednak i elementów folkowych, starannie dobranych przez zespół. Całość płyty stanowić będzie dramatyczne połączenie mocnych gitarowych riffów z opowieścią snutą przez skaldów przy ognisku, przy dźwiękach dawno zapomnianych instrumentów.

Klimat całego albumu będzie wyjątkowy również z innych powodów. Po pierwsze ścieżki perkusji zarejestrowane zostały na scenie legnickiego teatru im. Heleny Modrzejewskiej, co nadało im niepowtarzalnego brzmienia. Po drugie, zespół zaprosił do współpracy wielu znakomitych gości, m.in. Mashę z rosyjskiej Arkony oraz Kamila Rogińskiego, udzielającego się w Rucie, Moskwie, a kiedyś również w zespole Rivendell.

Płyta swoją premierę będzie miała 21 września 2013 tuż przed równonocą jesienną – bardzo ważnym i emocjonalnym momentem dla dawnych Słowian. Wydawcą płyty będzie Fonografika.