5 grudnia 2012 21:01 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 

Him, Royal Republic i Five Finger Death Punch to pierwsze trzy zespoły zagraniczne, które zagrają na festiwalu Ursynalia 2013 – Warsaw Student Festival.

HIM wystąpi na Ursynaliach!
HIM
to fiński zespół rockowy, założony w 1991 roku w Helsinkach przez wokalistę Ville Valo, gitarzystę Mikko Lindströma oraz basistę Mikko Paananena. Nazwa zespołu HIM pochodzi od pierwszych liter słów His Infernal Majesty co oznacza Jego Piekielna Wysokość. Muzycy stworzyli nowy rodzaj muzyki, określając ją jako love metal – głównie ze względu na teksty piosenek. Wśród inspiracji członków HIM, znajdują się zespoły Black Sabbath, Ozzy Osbourne, Iggy Pop, Ramones, Sisters Of Mercy, Pink Floyd. Zespół wystąpił w swojej karierze na największych festiwalach muzycznych: duńskim Roskilde, niemieckich Rock Im Park i Rock am Ring, fińskich Ruisrock, Ilosaarirock i Provinssirock a także na brytyjskim Download Festival. Koncert Him na Ursynaliach to długo wyczekiwany występ, gdyż ostatni raz zespół gościł w Polsce na początku XXI wieku.

Royal Republic to zespół grający rocka garażowego, założony w Malmö w Szwecji pod koniec 2007 roku. W skład zespołu

Royal Republic wystąpi na Ursynaliach!

  wchodzą gitarzysta/wokalista Adam Grahn, gitarzysta Hannes Irengård, basista Jonas Almen i perkusista Per Andreasson. Pierwszy album We Are The Royal nagrali w Beach House Studios w Malmö z producentem Andersem Hallbäck. Prace nad albumem zakończono w 2009, po czym materiał wysłano do masteringu w Toytown Studios w Sztokholmie przez Stefana Glaumanna (Rammstein, Europe, Def Leppard). Album został wydany w Szwecji w lutym 2010 roku i został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków, fanów i rockradio. Ich drugi album, zatytułowany Save the Nation został wydany w sierpniu 2012 roku. Pierwsze 3 single znalazły się na pierwszych miejscach na liście „Most Wanted” radia Bandit Rock’s, a piosenka „Tommy-Gun” była dostała się na szczyt listy MTV Rockchart. Royal Republic obecnie współpracuje z Bonnier Amigo Music Group, OnFire Records I RoadRunner Records. 

Five Finger Death Punch wystąpi na Ursynaliach
Five Finger Death Punch
to amerykańska grupa grająca heavy metal, znana też jako 5FDP, FFDP. Powstała w 2005 roku w Losa Angeles z inicjatywy Zoltana Bathory’ego. Pierwszy koncert 5FDP odbył się Los Angeles w 2006 roku. Pierwsza płyta 5FDP to „The Way of the Fist”, która zaczęła powstawać w 2006 roku. Ostatecznie płyta pojawiła się 31 lipca 2007 roku. Kawałek „The Bleeding” narobił sporo zamieszania w rozgłośniach radiowych. Płyta w oryginalnym wydaniu zawiera 10 utworów. W utworze „Ashes” wokalu udziela także basista 5FDP Matt Snell. Drugą płytą zespołu jest „War Is The Answer” wydana 22 września 2009 roku. Płyta, która jest sukcesem, gdyż szacuje się, że tylko w pierwszym tygodniu od premiery sprzedano około 44 tysięcy płyt. Nazwa zespołu pochodzi z filmu Quentina Tarantino „Kill Bill Vol.2” a dokładniej z techniki „Five-Point-Palm Exploding Heart”, której używa Beatrix Kiddo by zabić swojego mentora, Billa. Będzie to pierwszy koncert zespołu w Polsce.

Trzy zespoły z różnych stylów muzycznych, z jednym wspólnym mianownikiem – jak do tej pory rzadko lub wcale nie odwiedzały naszego kraju. Zwłaszcza koncert zespołu HIM, który ostatnio gościł w Polsce na początku XXI wieku będzie wielkim wydarzeniem dla wszystkich fanów tej kapeli. Ursynalia 2013 odbędą się w dniach 31 maja – 2 czerwca, na terenie Kampusu SGGW w Warszawie. Karnety na trzy dni festiwalu są dostępne w sprzedaży od 30 listopada.

Więcej informacji na www ursynalia.pl oraz facebook.com/ursynalia film promujący lineup festiwalu można podziwiać poniżej:

{youtube}OHkUgk8GCXQ{/youtube}