22 września 2012 16:54 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 

Ruszyła tegoroczna edycja plebiscytu „Złoty Bączek“ na najlepsze występy Przystanku Woodstock 2012.

Zadecyduj do kogo powinien powędrować "Złoty Bączek"
Tradycyjnie na oficjalnych stronach internetowych Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczęło się głosowanie w plebiscycie Złotego Bączka na najlepszy koncert tegorocznej edycji Przystanku Woodstock. W głosowaniu tym udział biorą wszystkie zespoły, które w tym roku wystąpiły na dużej i małej festiwalowej scenie. Podobnie jak miało to miejsce rok temu w głosowaniu wybranych zostanie trzech zwycięzców. Dwa „Złote Bączki“ trafią do zespołów, które zagrały na dużej scenie. Nagrodzony zostanie najlepszy wg publiczności zespół z Polski oraz najlepszy zagraniczny wykonawca. Ta część plebiscytu będzie rozstrzygnięta za pomocą głosowania, które ma miejsce pod tym adresem.

Trzecia konkursowa statuetka powędruje natomiast za najlepszy występ na scenie folkowej. Zwycięzcę w tej kategorii można wybrać w głosowaniu na tej stronie.

Plebiscyt ten składa się z kilku etapów. Po każdym z nich odrzucona zostaje część wykonawców, którzy uzyskali najmniejszą ilość głosów. Pozostali rywalizują dalej, aż do etapu ostatniego, w którym pozostanie trzech wykonawców. Ilość oddanych głosów wskaże zwycięzców rywalizacji. To właśnie oni poza otrzymaniem „Złotego Bączka“ zostaną zaproszeni na kolejny Przystanek Woodstock i jeśli zaproszenie przyjmą, wystąpią na Dużej Scenie Festiwalu.

Głos może oddać każdy. Aby wziąć udział w głosowaniu, należy założyć konto w serwisie wosp.org.pl. Po zakończeniu poszczególnego etapu każdy, kto już zagłosował może oddać swój głos ponownie.

Przypominamy, że w tym roku nagroda powędrowała do następujących wykonawców:

W kategorii zespół zagraniczny – Airbourne
W kategorii zespół polski – Luxtorpeda
W kategorii zespół grający na Scenie Małej/Folkowej – Bethel

Kto zwycięży tym razem? To zależy tylko od Was!