28 grudnia 2012 16:20 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 

24 kwietnia w krakowskim Kwadracie wystąpi fińska legenda goth’n’rolla – 69 Eyes!

Legenda fińskiego goth'n'rolla wystąpi w Krakowie!
The 69 Eyes to fiński zespół grający rocka gotyckiego, który założony został na początku lat dziewięćdziesiątych i od tego czasu zapisał się na kartach historii światowej muzyki. Pierwotnie zespół grał garażowy glam rock, jednak dosyć szybko zaczął czerpać z gothic rocka, horror punku i gothic metalu. Wraz ze zmianą stylu, The 69 Eyes zdobyli coraz większą popularność na całym świecie. Historia fińskiego zespołu The 69 Eyes zaczęła się zimą 1990 roku, kiedy to pięciu młodych fanów The Ramones postanowiło założyć własną kapelę. Wszyscy mieszkali w Helsinkach i od początku swojego grania starali się wpłynąć na kształt tamtejszej sceny. Dziś kojarzeni są z klasycznym zespołem gotyckim, jednak nie zawsze tak było. Wśród wczesnych inspiracji 69 Eyes znalazły się takie hard rockowe kapele jak: Motorhead, Iggy & The Stooges czy The Ramones.

Od zawsze też jednym z najważniejszych wpływów muzycznych było klasyczne brzmienie The Doors. W 1990 roku dla 69 Eyes najważniejsze było grać jak najgłośniej i po prostu dać się poznać. Wypracowanie własnego stylu, który jest unikalną mieszanką melancholijnego, gotyckiego brzmienia i żywiołowych rock’n’rollowych korzeni, przyszło nieco później. Na swoje 23. Urodziny fińska legenda mrocznego metalu przygotowała kolejny album, tym razem zatytułowany „X”, który będą promować w Krakowie.

Krakowski koncert zespołu odbędzie się 24 kwietnia w klubie Kwadrat. Bilety można nabywać już w przedsprzedaży w cenie 70 złotych. W dniu koncertu koszt ten wyniesie 80 złotych.

Osoby zainteresowane wejściówkami kolekcjonerskimi mogą nabywać je w następujących miejscach:

Klub Pod Jaszczurami, Rynek Gł. 8
Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Metal Shop, ul. Długa 17
Klub Dziekanat, ul. Pędzichów 23
Carton Shop, ul. Floriańska 36

Bilety z systemu Ticketpro dostępne są w sieci sklepów: Empik, Saturn oraz Media Markt w całej Polsce.