28 maja 2012 22:08 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 

Już 15 listopada w warszawskiej Stodole po dwóch wyprzedanych całkowicie koncertach w ubiegłym roku, wystąpi brytyjska grupa – Fink.

Już w listopadzie Fink zawita do Polski!

Fink, a właściwie Fin Greenall to brytyjski autor tekstów, gitarzysta, producent oraz DJ, który pochodzi z położonego w Anglii Brighton. Pseudonim artysty – Fink to również nazwa grupy koncertowej w skład której wchodzą także Guy Whittaker (bas) oraz Tim Thornton (perkusja). Artysta wydaje swoje płyty w niezależnej wytwórni Ninja Tune, przez co na jego muzykę nie są narzucane praktycznie żadne nakazy wydawnicze.

 

Fink jest także autorem tekstów m.in. dla Johna Legenda. Był on także współtwórcą utworu Half Time Amy Winehouse, który ukazał się w pośmiertnym wydawnictwie artystki zatytułowanym Lioness: Hidden Treasures. Grupa do tej pory na swoim koncie posiada pięć albumów studyjnych. Najnowszy z nich został zatytułowany Perfect Darkness i ukazał się w 2011 roku.

Grupa Fink wystąpi w warszawskiej Stodole już 15 listopad. Sprzedaż biletów na koncert tego wyjątkowego artysty rusza 31 maja o godzinie 8:00 – patrząc na popularność artysty oraz zainteresowanie jego koncertami z rezerwacjami lepiej się spieszyć. Cena biletu wynosi 77 złotych. Będą one dostępne na stronie www.LiveNation.pl oraz w sklepach. Pakiety Fan Clubowe będzie można zamawiać na stronie artysty od 8 października.