15 sierpnia 2012 19:19 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 

Jessie Ware już w listopadzie da swoje pierwsze dwa koncerty w naszym kraju.

Jessie Ware wystąpi w Polsce
Młoda Brytyjka w ostatnich miesiącach wyrosła na wielką nadzieję nowego popu. Rozgłos zdobyła dzięki nagraniom z SBTRKT, koncertom u boku Jacka Peñate i wsparciu kultowego undergroundowego radia Rinse FM, a wielu widziało w niej kobiecą odpowiedź na sukcesy Jamesa Blake’a, czy Jamiego Woona. Kolejne świetne single zapowiadające debiutancki album: „Running”, „110%” oraz „Wildest Moments”  wzbudziły jednak sensację  także poza kręgiem fanów nowego R’N’B i muzyki tanecznej. Okazało się, że Jessie pisze fantastyczne popowe piosenki, które każą w niej upatrywać niezwykle utalentowaną następczynię Sade.

Swą klasę Brytyjka potwierdziła także znakomitym koncertem podczas tegorocznego gdyńskiego festiwalu Opener. Ware wróży się spektakularną karierę, choć jeszcze niedawno artystka marzyła ponoć o zawodzie dziennikarki sportowej. Na szczęście w odpowiednim momencie jej głos usłyszał Aaron Jerome znany lepiej jako SBTRKT i zaproponował Angielce gościnny występ na swej płycie, obok m.in. Little Dragon. Wspólnie nagrane piosenki z płyty „SBTRKT” zaowocowały lawiną kolejnych propozycji ze strony najmodniejszych producentów muzyki klubowej. Jessie postanowiła się jednak skupić na pracy nad swym autorskim albumem. 

„Kocham muzykę taneczną, uwielbiam klubowy underground i jestem szczęśliwa, że w tym świecie znalazłam akceptację. Chcę jednak korzystać z tych doświadczeń, a jednocześnie pisać jak najlepsze piosenki. Postanowiłam powrócić do brzmień, które zawsze kochałam, takich jak Prince, Chaka Khan czy Grace Jones” – wyjaśnia artystka. „Chciałam napisać piosenki, które będą równocześnie piękne i słodko-gorzkie, jak Sade. Sztuka polegała na tym, żeby wszystko wymieszać w odpowiednich proporcjach.” Album „Devotion”, którego premiera zapowiadana jest na koniec sierpnia z pewnością potwierdzi unikalny talent Brytyjki do łączenia nowoczesnych brzmień z tym, co uniwersalne i ponadczasowe: świetnymi aranżami, znakomitymi melodiami i unikalnym głosem.

To z pewnością jeden z debiutów 2012 roku. Tym bardziej cieszy, że Jessie Ware zaprezentuje ten materiał na koncertach w Warszawie i Poznaniu. Koncerty artystki odbędą się już w listopadzie. 16-tego wokalistka da swoje show w warszawskiej Proximie, natomiast dzień później wystąpi ona w poznańskim SQ. Więcej informacji na temat cen biletów poznamy już wkrótce.