22 December 2016 01:53 » Published by: » Leave a comment 

Fani Acid Drinkers dziś zostali zaskoczeni informacją o zmianie w składzie i zawieszeniu współpracy z gitarzystą Wojciechem “Yankielem” Moryto.

W swoim oświadczeniu ekipa Acid Driners poinformowała o rozstaniu z Yankielem:

“Acid Maniax, dziś będzie na poważnie. Nie jest to dla nas łatwa chwila. Po 7 latach wspólnego grania musimy na jakiś czas rozstać się z Jankielem. Nie chcemy w tym momencie mówić o przyczynach rozstania, prosimy Was bardzo o uszanowanie tej decyzji i prywatności Jankiela. Od stycznia w Acid Drinkers na drugiej gitarze wspierać nas będzie przyjaciel zespołu, którego przedstawimy Wam wkrótce. Acid Drinkers nie zwalnia tempa. Wzmocnieni od początku roku jedziemy dalej!”

Zapraszamy do lektury pierwszej oficjalnej rozmowy z Yankielem już po tej oficjalnej informacji, w której wypowiada się na temat rozstania z Kwasożłopami oraz uchyla rąbek tajemnicy o swoich dalszych muzycznych planach!

Life4sound: Wszystkich zszokowała wiadomość o Twoim rozstaniu z ekipą Acid Drinkers – co sprawiło, że postanowiliście zakończyć współpracę?

Wojciech “Yankiel” Moryto: Po prostu zamykamy pewien rozdział. Powody takiej, a nie innej decyzji nie mają już w tej chwili żadnego znaczenia, karawana jedzie dalej.

Life4sound: Jak wspominasz granie w Kwasożłopach?

Yankiel: Na to pytanie na pewno łatwiej będzie odpowiedzieć z perspektywy czasu.. było to niesamowite, wręcz surrealistyczne doświadczenie, połączone z serią bolesnych kopniaków w dupę.

Life4sound: Co się zmieniło w Twoim życiu przez lata gry w legendzie polskiego metalu?

Yankiel:
a) Zrozumiałem, że każdy może robić ze swoim życiem to co chce,
b) Upgradeowałem warsztat,
c) Skopałam pare tyłków….niepotrzebne skreślić.

Life4sound: Czego nauczyła Ciebie kilkuletnia współpraca z Acidami?

Yankiel: Nauczyłem się czego nie wolno robić, kiedy się gra w zespole rockowym…

Life4sound: Czy widzisz w przyszłości szansę na ponowne granie z Titusem i spółką, czy to z Acidami lub tworząc inny projekt?

Yankiel: Jeśli zobaczycie nas kiedyś jeszcze razem na scenie, to będzie znaczyło, że wszystko jest ok, albo znowu coś poszło nie tak…

Life4sound: Rozważyłbyś powrót do Acid Drinkers?

Yankiel: Podobno do AD się nie wraca…tak zwykł mawiać Titus.

Life4sound: Co obecnie dzieje się w Twoim życiu muzycznym – fani mogą spodziewać się Jankiela w nowej odsłonie?

Yankiel: Myslę o stworzeniu zupełnie nowej postaci.. Jankiela odwiesiłbym na kołek.

Life4sound: Co przyniesie dla Twoich słuchaczy przyszły rok?

Yankiel: Odpalamy w końcu projekt, nad którym siedzę z moimi przyjaciółmi od jakiegoś czasu, tak jak na to zasługuje. Zespół nazywa się Department..nazwałbym to “post-modernistyczny rock”… Płyta jest nagrana, czekamy na finalny mastering. Trwają rozmowy z wydawcami. Dodatkowo w planach mamy zrobić jeszcze jakiś post-modernistyczny grind core ze starym znajomym Grzegorzem G….

Life4sound: Jak pod względem muzycznym oceniasz mijający rok?

Yankiel: Pod kątem wydawniczym nie różnił się zbytnio od lat poprzednich, mało jest naprawdę “ciosowych”rzeczy…

Life4sound: Jedną z największych premier ostatnich dni była nowa Metallica – jak oceniasz ich nowy krążek?

Yankiel: Nowa Metallica jest jaka jest, następnej możemy już nie doczekać, nie mam zamiaru się nad nimi pastwić, na biednych nie trafiło..po prostu, znowu nie to…

Life4sound: Czego życzysz ekipie Acid Drinkers oraz wszystkim fanom na święta i nowy rok?

Yankiel: Ekipie AD oraz wszystkim fanom życzę wszystkiego najlepszego oraz spełnienia wszystkich marzeń…Oby nam się dzieci rakiet nie czepiały!

Life4sound: Kiedy możemy się zatem spodziewać pierwszych nagrań Department i więcej szczegółów na temat tego projektu? Może jesteś w stanie zdradzić coś więcej już teraz?

Yankiel: Deparment już powstał i jest gotowy do ataku, ale wszystko po kolei. Śledźcie uważnie nasz fanpage (https://www.facebook.com/OfficialDepartment) i stronę (http://department.com.pl/), bo już niedługo poznacie więcej szczegółów!