25 January 2015 21:37 » Published by: » Leave a comment 

Formacja Riverside intensywnie pracuje nad materiałem na swoje szóste studyjne wydawnictwo. Znamy już pierwsze informacje!

Riverside zdradza tytuł oraz informacje odnośnie nowej płyty

Riverside to grupa ceniona nie tylko w Polsce, ale także na świecie. Formacja znana jest doskonale wszystkim miłośnikom progresywnego grania i cieszy się ogromnym uznaniem. Obecnie muzycy pracują nad materiałem na swoje szóste studyjne wydawnictwo. Album zatytułowany został „Love, Fear and the Time Machine” i oto jak mówią o nim muzycy:

„Szósta płyta, sześć słów w tytule i sześćdziesiąt minut nowej muzyki, tyle mniej więcej będzie trwał nowy album. Nie będziemy grali już hard rocka” – śmieje się Mariusz Duda. „Teraz będzie bardzo dużo melodii ubranych w zupełnie inne klimaty. Zmieniamy się jako zespół, dojrzewamy, przede wszystkim chcemy jednak nagrywać różne płyty, których się świetnie słucha. A nowy album będzie jak haust świeżego powietrza, kompletnie inny niż wszystko, co było do tej pory”.

„Miłość, strach i czasy, które nas ukształtowały, to siły sprawcze mające największy wpływ na nasze życiowe wybory. Tematyka tekstów będzie się więc obracała wokół tego, co sprawia, że podejmujemy najważniejsze w swoim życiu decyzje”. – stwierdza muzyk.

Już w marcu Riverside wchodzi do studia, aby nagrać najnowszy materiał. Płyta ukaże się na przełomie sierpnia i września. Najnowsze kompozycje będzie można usłyszeć już podczas tegorocznych letnich festiwali.

{youtube}HAqU-RDnYyY{/youtube}