12 February 2015 08:48 » Published by: » Leave a comment 

Olsztyńska rockcore’owa formacja Messa przygotowuje się do wydania debiutanckiego albumu zatytułowanego „Bramy”. Krążek anglojęzycznej dotychczas grupy będzie zwieńczeniem dziesięcioletniej aktywności zespołu i został nagrany po polsku!

Messa wyda album z polskimi tekstami!

– „Bramy”, to niemal godzinny, autorski materiał, na który składa się 12 utworów – mówi Krystian Siemaszko, gitarzysta i wokalista w Messie. – Są to kawałki zupełnie nowe lub znane już naszym słuchaczom, ale całkowicie odświeżone i przearanżowane. Można mówić o pewnej rewolucji w sferze lirycznej, całkowicie porzuciliśmy język angielski i wszystkie utwory są w języku polskim! Bardzo jesteśmy ciekawi odbioru. Gorąco wierzę, że taki krok pozytywnie zaskoczy naszych dotychczasowych fanów i zjedna nam nowych – dodaje muzyk.

Realizacją i produkcją albumu „Bramy” zajął się Michał Grabowski z Black Team Media. „Bramy” to esencja unikalnego stylu Messy: połączenia melodyjnego rocka z charakterystycznym dla olsztynian spojrzeniem na metalcore. – To nasz rock&core! – podsumowuje Krystian Siemaszko.

Premiera płyty planowana jest na pierwszy kwartał 2015 roku. Na krążku pojawia się kilkunastu gości, w tym olsztyński chórek dziecięcy z zespołu Dziecięce Niebo czy Mateusz „Wiśnia”’ Wiszniewski z zespołu Cerber.

Messa to energiczna mieszanka melodyjnego rocka z elementami metalu, zespół określa swój styl jako rock&core. Formacja powstała w Olsztynie, jej korzenie sięgają 2005 roku. Od samego początku istnienia Messa stawia na koncerty, ma ich za sobą już ponad 150 zagranych na terenie całej Polski oraz liczne wygrane i wyróżnienia na wielu festiwalach rockowych (m.in. Rock In Mińsk (I miejsce), Rockołęka (I miejsce), Góra Rocka (I miejsce), Fama Rock Festiwal (nagroda publiczności), Zderzak – Zgierz (wyróżnienie), Ost-Rock (wyróżnienie), Hunterfest, Metalowa Twierdza – Nysa, SLOT Art Festival i wiele innych). Zespół MESSA dzielił scenę m.in. z Acid Drinkers, Luxtorpeda, Hunter, Jelonek, Illusion, Lipali, Materia, Proletaryat, Dezerter, Dr. Hackenbush czy Abradab.