18 February 2015 12:07 » Published by: » Leave a comment 

Już w czerwcu na jedyny występ w naszym kraju przybędzie formacja Faith No More, która promować będzie swoje najnowsze studyjne wydawnictwo!

Faith No More na jedynym koncercie w Polsce!

Mało który zespół wystawia swoich fanów na tak ciężką próbę. Mało który zespół ma tak wiernych fanów, którzy taką próbę wytrzymują. Po 18 latach milczenia Faith No More powraca z nowym studyjnym krążkiem, który ukaże się już 18 maja! Album zatytułowany “Sol Invictus” jest siódmym studyjnym dziełem grupy, a za jego produkcję odpowiedzialny jest basista kapeli, Bill Gould, który tak anonsuje płytę:

„Myślę, że nasz nowy materiał w pełni odzwierciedla drogę, jaką przeszliśmy od nagrania naszego ostatniego albumu do obecnego momentu. Utwory są bardzo mocne, niektóre zawierają dużo ‘przestrzeni’. Wszystko co robimy, sposób naszej gry, zawsze będzie brzmieć jak Faith No More. Po prostu czujemy się z tym dobrze”.

Zespół zapowiedział już także trasę koncertową – w lutym grają w Japonii, Australii i Nowej Zelandii, a 15 kwietnia koncertem w Vancouver rozpoczną tournée po Ameryce Północnej, a następnie przeniosą się na Stary Kontynent i właśnie w ramach europejskiej trasy odwiedzą Polskę.

Początki Faith No More sięgają 1981 roku, kiedy to Bill Gould i Mike Bordin z dwójką przyjaciół założyli formację Faith No Man, która wkrótce po dołączeniu do składu Roddy Bottuma przemianowała się na Faith No More. Grupa zadebiutowała w 1985 roku za sprawą albumu “We Care a Lot”, a dwa lata później ukazał się kolejny krążek, “Introduce Yourself”. Jednak wielki przełom nastąpił, kiedy w zespole zameldował się Mike Patton i wydany został trzeci w dorobku album, “The Real Thing”, na którym grupa osiągnęła mistrzostwo w łączeniu odmiennych gatunków muzycznych, co stało się ich znakiem firmowym. Kolejne płyty Faith No More „Angel Dust” (1992), „King for a Day… Fool for a Lifetime” (1995) i „Album of the Year” (1997)ugruntowały pozycję formacji oraz zapewniły grupie status żywej legendy i mistrzów muzycznego eklektyzmu. W 1998 roku zespół zakończył swoją działalność, ale 11 lat później ponownie został reaktywowany. Faith No More obecnie koncertuje w składzie: Mike Bordin, Roddy Bottum, Bill Gould, Jon Hudson oraz jedyny i niepowtarzalny Mike Patton.

Już 8 czerwca Faith No More wystąpi w krakowskiej Tauron Arenie na jedynym występie w naszym kraju.

Sprzedaż biletów na to wydarzenie ruszy 25 lutego. Wejściówki dostępne będą w następujących opcjach cenowych:

  • 199/219 zł – płyta
  • 350/370 zł – płyta Golden Circle
  • 450/470 zł- płyta Golden Circle – Early Entrance
  • 270/290 zł – siedzące – kategoria I
  • 210/230 zł – siedzące – kategoria II
  • 700/720 zł – siedzące – Premium

Bilety dostępne będą za pośrednictwem stron: www.shop.metalmind.com.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl oraz www.biletin.pl.

{youtube}7lvMNLhJrb0{/youtube}