26 February 2015 08:59 » Published by: » Leave a comment 

Poznaliśmy kolejny zagraniczny skład, który wystąpi w tym roku podczas Ursynaliów. Do line up’u wydarzenia dołącza grupa Epica!

Epica wystąpi podczas Ursynaliów 2015!

Wiosną 2014 roku Epica wydała swój szósty album pt. ‘The Quantum Enigma’, którym potwierdza, że nadal należy do pierwszej ligi symfonicznego metalu na świecie. Zespół nie osiada na laurach. Można śmiało powiedzieć, że Epica nigdy nie nagrała dwa razy takiego samego krążka. Swoją sławę i reputację zdobyli przede wszystkim przekraczając ramy gatunkowe, nierzadko zaskakując. ‘The Quantum Enigma’ brzmi żywiej, fenomenalnie łącząc cięte gitary z podniosłymi refrenami, osadzoną grą bębnów, potężnymi partiami syntezatorów, by w końcu zwieńczyć swoją sztukę niesamowitym śpiewem uwielbianej Simone Simons.

Mark Jansen podkreśla współpracę wszystkich muzyków przy powstawaniu albumu:

“W o wiele większym stopniu niż nasze poprzednie krążki, The Quantum Enigma jest rezultatem pracy całego zespołu. Po zaprezentowaniu podstawowych pomysłów przez poszczególnych członków ogrywaliśmy utwory jak za starych czasów, zupełnie na żywo. Jak solidna drużyna, skoncentrowaliśmy się na niuansach, porównywaliśmy tuziny wzmacniaczy i innego sprzętu, aby przebić brzmienie poprzednich albumów. Zabrało nam to nieco czasu, ale to był jedyny sposób osiągnięcia naszego celu – nagrania albumu wznoszącego Epikę na nowy poziom.”

Przypominamy, że Ursynalia 2015 odbędą się w dniach 29-30 maja na terenie kampusu SGGW w Warszawie. Podczas wydarzenia wystąpią: Epica, Guano Apes, Skindred, Hatebreed, Napalm Death, The Qemists, Unearth, Coma, Jelonek, Bracia Figo Fagot, Bednarek, Farben Lehre, Chemia oraz Deyacoda.

{youtube}3rHQcmITUk4{/youtube}