2 April 2015 12:00 » Published by: » Leave a comment 

Poznaliśmy już kolejną zagraniczną gwiazdę tegorocznej odsłony jednego z największych wydarzeń muzycznych w naszym kraju. Do składu Open’er Festival 2015 dołącza znakomity brytyjski skład – Enter Shikari!

Enter Shikari na Open'er Festival 2015!

Enter Shikari połączyli ze sobą gatunki praktycznie niemożliwe do połączenia – rave’ową elektronikę z metalem, post-hardcorem i kilkoma innymi mocnymi gatunkami. W drugiej połowie poprzedniej dekady stali się pionierami takiego podejścia do muzyki i autorami ogromnego sukcesu komercyjnego. Od samego początku otoczeni są prawdziwym kultem. Jeszcze przed podpisaniem kontraktu płytowego wyprzedali legendarny londyński (niestety, już nie istniejący) klub Astoria, będąc do dziś jednym z dwóch zespołów, któremu udała się ta sztuka. Ich debiutancki album – „Take To The Skies” (2007) zadebiutował na 4 miejscu najchętniej kupowanych płyt w wielkiej Brytanii, będąc jednym z największych niezależnych przebojów tamtego roku. Płyta ukazała się nakładem Ambush Reality, wytwórni założonej przez członków zespołu. Elektronicore (tak nazwano gatunek wykonywany przez ES) znalazł rozwinięcie na drugim albumie „Common Dreads”, ale jest to także płyta, na której członkowie ES zaczęli inkorporować do swojej muzyki inne wpływy, skutkiem czego kolejny album był popisem szeroko pojętego muzycznego eklektyzmu.

W styczniu tego roku Enter Shikari powrócili po dwuletniej przerwie nowym albumem „The Mindsweep”. Sami opisują wydawnictwo w ten sposób: „To coraz lepsze Enter Shikari. Bardziej chwytliwe. Wścieklejsze. Trudniejsze. Dziwniejsze. Piękniejsze”.

Opinie zespołu muszą podzielać krytycy, ponieważ materiał zbiera świetne recenzje w branżowej prasie.

{youtube}V1OIxKYmdG0{/youtube}

Przypominamy, że Open’er Festival 2015 odbędzie się w dniach 1-4 lipca na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo. Wśród dotychczas ogłoszonych wykonawców znajdują się m.in. Kasabian, The Prodigy, Die Antwoord, D’Angelo, Father John Misty, A$AP Rocky, Mumford & Sons, Of Monsters and Men, Alt-J, Hozier, St. Vincent oraz Swans.