27 February 2015 13:03 » Published by: » Leave a comment 

13 lutego swoją premierę miała debiutancka płyta progresywno rockmetalowej grupy Mechanism. W dniu premiery odbył się doskonale przyjęty koncert premierowy. Zespół w najbliższy piątek (27.02) zagra po raz kolejny!

Dziś kolejny koncert promujący płytę Mechanism!

Mechanism jest zespołem wykonującym muzykę z pogranicza rocka i metalu progresywnego. Ich twórczość jest połączeniem ciężkich riffów gitarowych, przestrzennych klawiszy oraz melodyjnych wokali. Zadebiutowali w sierpniu 2010 roku na III edycji ProgRock Festival, gdzie zdobyli główną nagrodę. Zagrali łącznie kilkadziesiąt koncertów i festiwali, m.in. EnMusic Festival (Nagroda Główna), MayDay Rock Festival (Nagroda Prezydenta Miasta), Battle of the Bands na Famie czy OpenAir Rock Festival. Najnowsza płyta zespołu nosi tytuł „Between The Words”.

– Koncert premierowy przeszedł nasze oczekiwania – mówi Rafał Stefanowski, wokalista Mechanism. – Klub pękał w szwach, nasz najnowszy album „Between The Words” rozchodził się, jak ciepłe bułki! Cieszymy się z tak znakomitego przyjęcia i idziemy za ciosem. W najbliższy piątek zapraszamy do klubu Protokultura w Gdańsku, gdzie ponownie będzie można sprawdzić naszą muzykę na żywo – zachęca muzyk.

{youtube}YF6qVhsnHF4{/youtube}

Between The Words

Płyta „Between The Words” została nagrana w Velur Studios w Gdańsku, mastering wykonał Steve Corrao w Sage Audio Records w Nashville, natomiast oprawą graficzną płyty zajął się Mariusz „Kobaru” Kowal znany ze współpracy z takimi artystami, jak Behemoth, Iggy Pop, Combichrist, Vader, Cannibal Corpse czy Fear Factory. Jak podkreśla zespół, album „Between The Words” nie ma przypadkowego charakteru. Jest to wydawnictwo konceptualne, na którym teksty układają się w jedną spójną historię. Tytuł krążka ma zachęcić odbiorcę do szukania kolejnych warstw znaczeniowych. „Between The Words” to album, który uważnego odbiorcę będzie zaskakiwał przy każdym kolejnym odsłuchu.

Album można nabyć w wersji fizycznej za pośrednictwem strony www.mechanism.art.pl lub w wersji cyfrowej na https://mechanismpl.bandcamp.com/, gdzie możliwy jest także bezpłatny odsłuch krążka.