26 February 2015 07:27 » Published by: » Leave a comment 

Dwa znakomite polskie zespoły dołączają do składu tegorocznej edycji Seven Festival. To ogłoszenie ucieszy wszystkich fanów rocka!

Dwa znakomite polskie składy na Seven Festival 2015Sebastian Riedel & Cree oraz formacja Raz Dwa Trzy – to kolejni wykonawcy, których już w lipcu będzie można zobaczyć podczas węgorzewskiego Seven Festival.

Cree to polski zespół grający rocka o silnym zabarwieniu bluesowym, stylem przypominającym muzykę lat 60. i 70., na którego czele stoi Sebastian Riedel, syn znanego wszystkim Ryśka Riedla. Zespół powstał w 1993 roku w Tychach z inicjatywy trzech niespełna 16-letnich chłopców – Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka i Adriana Fuchsa. Pomysłodawcą nazwy był muzyk Ryszard Riedel, ojciec Sebastiana, którego fascynowała historia i życie Indian, a sam chciał w przyszłości mieć zespół o takiej nazwie. 8 czerwca 2013 grupa wygrała konkurs Trendy podczas festiwalu TOP Trendy 2013. 24 września tego samego roku ukazała się ich kolejna płyta zatytułowana “Wyjdź…”. Aktualnie zespół pracuje nad swoim 6 albumem studyjnym.

{youtube}ZgBG072qdNU{/youtube}

Zespół Raz Dwa Trzy rozpoczął działalność w lutym o 1990 roku w Zielonej Górze. Kilka tygodni później zagrał pierwszy koncert właśnie w Zielonej Górze w klubie “Zatem”. Wiosną tego samego roku wziął udział w Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie zdobywając Grand Prix Festiwalu, nagrodę za teksty, muzykę, aranżacje, nagrodę im. Wojtka Bellona, nagrodę Jacka Kaczmarskiego oraz prywatną nagrodę J.K. Pawluśkiewicza (20 dolarów amerykańskich). Grupa została zaproszona do udziału w opolskim festiwalu, w koncercie “Debiuty” i otrzymała “Wyróżnienie”. W kolejnych latach brała udział w następujących po sobie edycjach festiwali w Krakowie i w Opolu. Sukcesem zespołu był koncert zarejestrowany w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Polskim Radiu. Na zlecenie “Trójki” zespół w lutym 2002 roku przearanżował kilkanaście piosenek wielce cenionej w kraju autorki słów do piosenek i wykonał je w piątą rocznicę śmierci poetki w studiu Jej imienia. Koncert ten przeszedł do historii polskiej muzyki rozrywkowej, nakład krążka przekroczył ponad sto tysięcy sztuk – płyta zyskała status „platynowej”. Została również nominowana do Fryderyków 2002 w osobliwej kategorii “Muzyka Popularna” . Rok później ukazuje się studyjny, autorski album “Trudno nie wierzyć w nic”, który ugruntowuje pozycję zespołu “Raz Dwa Trzy” na rynku muzycznym, czyniąc z grupy jedno z najciekawszych na nim zjawisk. W lipcu 2008 grupa wygrała kategorię TOP na Festiwalu “Top-Trendy” za największą ilość sprzedanych egzemplarzy płyty “Raz,Dwa,Trzy – Młynarski” w 2007 roku.

{youtube}r92vAPZiACY{/youtube}

Przypominamy, że Seven Festival 2015 odbędzie się w dniach 10-12 lipca w Węgorzewie. Dotychczas ogłoszonymi wykonawcami są: Arch Enemy, Vader, Kabanos, The Analogs, Percival Schuttenbach, Moskwa, Decapitated oraz Skubas. Swoje wyjątkowe występy zapowiedział Turbo oraz Closterkeller.