30 June 2014 09:43 » Published by: » Leave a comment 

Już w październiku odbędzie się kolejna, już szósta odsłona wielkiego święta producentów muzycznych, którym jest Soundedit Festival. Znamy artystów, którzy wystąpią podczas wydarzenia.

"I Am The Sound" - szósta edycja Festiwalu Soundedit

Soundedit to festiwal, który wyróżnia się na tle innych imprez. Jest to wydarzenia, podczas której stawia się na jakość i unikatowość. Docenisa artyzm i warsztat. Jak co roku w czasie festiwalu uhonorowani zostaną Ci, którzy sprawiają, że produkcja muzyczna jako dziedzina sztuki wciąż się rozwija. Producent muzyczny to czasem zawód niedoceniany, lecz w misję Soundedit wpisana jest zmiana tego stanu rzeczy.

W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 24-25 października w łódzkim Klubie Wytwórnia i będzie to okazja by uczyć się od najlepszych, wymienić doświadczeniami, wyróżnić za pionierskie dokonania i wysłuchać wybornych koncertów.

Podczas szóstej edycji festiwalu wystąpią wybitni artyści. W piątek zagra Laibach, który tym razem w swych industrialnych inspiracjach sięgnął po historię Polski. Po Słoweńcach wystąpi – Karl Bartos, prawdziwy muzyczny „Robot”. Fani Kraftwerk z pewnością znają na pamięć płyty, jakie Karl nagrał z tą legendarną, niemiecką grupą.

W sobotę, uroczystą Galę wręczenia statuetek „Człowieka ze Złotym Uchem” poprzedzą występy wysublimowanego Patricka Wolfa oraz mistrza słowa i dźwięku, jedynego i niepowtarzalnego – Lecha Janerki. Bezpośrednio po Gali wystąpi znakomity muzyk i producent John Cale – kolejne wielkie nazwisko, o przyjazd którego Festiwal zabiegał od samego początku swego istnienia. Cale to artysta, który wie, że słuchacze najbardziej oczekują… Czegoś nieoczekiwanego.

Zespół U2 znają pewnie wszyscy fani rocka, lecz nawet U2 musi mieć wsparcie kogoś, kto pomoże w realizacji płyt i koncertów. Dlatego na tegoroczny Soundedit zaprosiliśmy Howie’go B. Pracował z Bjork, U2 czy Tricky’m, wyprodukował wiele niepowtarzalnych singli i remiksów. Legendarny producent poprowadzi after party, które odbędzie się po wszystkich sobotnich koncertach.

Galę wręczenia nagrody Festiwalu – „Człowieka ze Złotym Uchem” – poprowadzi niezawodny Piotr Metz. Tym razem na scenę, po odbiór statuetek zaprosi: Howie’go B., Lecha Janerkę, Karla Bartosa i Johna Cale’a.

Hasło Soundedit’14 pozostaje bez zmian: „I Am The Sound”. Tak będzie mógł powiedzieć o sobie każdy, kto zechce razem z nami w Łodzi w ostatni weekend października poznawać tajniki pracy producentów muzycznych, wysłuchać prelekcji, uczestniczyć w warsztatach i dyskusjach panelowych. Nie ukrywam, że bardzo mnie cieszy fakt, że kto choć raz pojawił się na Soundedit powraca na nasz Festiwal co roku.

Bilety na Festiwal Soundedit są już dostępne w sieci Ticket Pro. Karnet uprawnia do wejścia na wszystkie wydarzenia festiwalowe w tym na warsztaty.

Ceny wejściówek

  • cena karnetu 1 lipca do 31 sierpnia – 100 zł
  • cena od 1 września – 120 zł

Bilety na pojedyncze dni

  • od 1 lipca do 31 sierpnia – 60 zł
  • od 1 września – 70 zł

Więcej informacji można uzyskać na stronie: http://soundedit.pl/2014