5 November 2013 18:03 » Published by: » Leave a comment 

Dziś poznaliśmy kolejnych wykonawców, którzy pojawią się w 2014 roku w Węgorzewie. Do dotychczas ogłoszonych zespołów dołącza Decapitated oraz Collage!

Znamy kolejnych wykonawców Seven Festival 2014Decapitated to zespół wykonujący technical death metal, który powstał w 1996 roku w Krośnie z inicjatywy nastoletnich braci: gitarzysty Wacława “Vogga” Kiełtyki i perkusisty Witolda “Vitka” Kiełtyki oraz wokalisty Wojciecha “Saurona” Wąsowicza. Do 2007 roku grupa wydała cztery albumy studyjne, które zostały pozytywnie ocenione zarówno przez fanów, jak i krytyków muzycznych. Zespół dał szereg koncertów na całym świecie i uczestniczył w licznych festiwalach: Metalmania, Metalfest, Hunter Fest i Ozzfest. Czasopismo Metal Maniacs określiło grupę mianem nadziei death metalu, natomiast magazyn Terrorizer uznał najlepszym debiutem roku 2000. W tekstach zespół poruszył takie zagadnienia jak nihilizm, mizantropia czy zło. Kwartet pozostał aktywny do końca 2007 roku, kiedy to w wypadku samochodowym śmierć poniósł perkusista Witold Kiełtyka oraz został ciężko poszkodowany wokalista Adrian Kowanek. W 2009 gitarzysta Wacław Kiełtyka reaktywował zespół w odnowionym składzie. W 2011 roku ukazała się najnowsza płyta zespołu, zatytułowana „Carnival is Forever”, która została bardzo dobrze przyjęta przez fanów oraz krytyków. Występ Decapitated podczas XXI edycji Seven Festival będzie pierwszym w historii festiwalu.

{youtube} ZR7qT4sPx8Q{/youtube}

Drugim zespołem, który zasili line up węgorzewskiego festiwalu jest Collage, który podczas imprezy świętować będzie 20-lecie albumu „Moonshine”.

Collage to jeden z pierwszych polskich zespołów, który zyskał popularność poza granicami kraju i znany jest miłośnikom gatunku praktycznie na całym świecie, a jego legenda nie słabnie mimo upływu czasu. Zespół powstał w roku 1985. Ich pierwszy CD pt. “Baśnie” ukazuje się pod koniec 1990 roku i otrzymuje entuzjastyczne recenzje. Przełamując barierę językową zyskuje popularność także poza granicami kraju w Niemczech, Francji, Holandii i Włoszech, a w 1992 r. ukazuje się nakładem włoskiej wytwórni Vinyl Magic.

W podsumowaniu roku 1991 czytelnicy pisma “Tylko Rock” uznają Collage siódmą najlepszą polską grupą roku, co jak na rynkowy debiut zespołu grającego odmianę rocka daleką od mainstreamu staje się sensacją. W 1994 dla holenderskiej wytwórni SI Music Collage nagrywa w studio niedaleko Eindhoven album “Moonshine”. W 1995 r. album ten dzięki słynnej firmie Roadrunner Records trafia na rynki całego świata, w tym do Japonii i Korei. Płyta “Moonshine” odniosła olbrzymi sukces komercyjny i artystyczny i do dnia dzisiejszego uważana jest za jedną z najważniejszych płyt tego gatunku na świecie. Według głosowania czytelników pisma “Tylko Rock” płyta “Moonshine” znalazła się na 6. miejscu najlepszych płyt rockowych wszechczasów w Polsce, a według tego samego pisma w podsumowaniu dekady 1991-2001 uznana została za jedną z pięciu najlepszych płyt polskich roku 1995.

Oto jak o Collage pisze najważniejsza i najbardziej prestiżowa strona na świecie poświęcona Rockowi progresywnemu – Progarchives.”Ten Neo Progresywny zespół z Polski był nie tylko najważniejszą grupą z tego kraju w latach 90-tych. Zalicza się do najlepszych zespołów Neo Progresywnych na świecie. Łącząc potężne tła klawiszowe z niesamowicie melodyjnymi gitarami i wokalem, potrafili stworzyć oryginalną i szalenie interesującą muzykę. Nieustanne zmiany tempa wyróżniają ten zespół z całej konkurencji wykonującej ten styl muzyki, z wokalami w języku polskim i angielskim w zależności od albumu.”Moonshine” to jeden z najwspanialszych albumów symfonicznego progresywnego rocka współczesnej ery. Na album ten składa się świetna produkcja, wspaniałe melodie i śpiew, oraz rewelacyjne wykonanie tak pod względem akompaniamentu jak i wysmakowanych porywających solówek i przejść. Cudowny!!!!”

W 2013 roku zespół reaktywował się po 10 latach przerwy z nowym wokalistą Karolem Wróblewskim. Na Seven Festival Collage w całości zagra swą najlepszą płytę – Moonshine.

{youtube}taX_psbmO5w{/youtube}

Przypominamy, że Seven Festival 2014 odbędzie się w dniach 10-14 lipca. Dotychczas ogłoszono, że podczas festiwalu wystąpią: Arch Enemy, Kazik Na Żywo, Epica oraz zespół Lady Pank Symfonicznie.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie www.sevenfestival.com.