4 July 2013 07:55 » Published by: » Leave a comment 

Już za tydzień rozpocznie się Seven Festival, podczas którego wystąpią m.in. Tiamat, Dark Tranquility oraz Korpiklaani. Festiwal ten to jednak nie tylko muzyka!

Seven Festival, czyli nie tylko muzyka!Zgodnie z hasłem przewodnim Festiwalu w Węgorzewie – Music & More – tereny festiwalowe będą wypełnione atrakcjami! Festiwalowe Jury, które tworzą wybitni dziennikarze, kryje w sobie wiele muzycznych talentów. Zamierza się nimi podzielić w ostatni dzień festiwalu z szerszą widownią. Na chwilę obecną projekt okryty jest tajemnicą, ale przeszłość muzyczna Tomka Konfederaka, Michała Kirmucia czy też Michała Michalika każe z niecierpliwością czekać na postawienie przysłowiowej kropki na i.

W czasie Seven Festival odbędą się warsztaty dziennikarskie. Celem przedsięwzięcia jest stworzenie gazety festiwalowej, która będzie wydawana każdego dnia węgorzewskiej festiwalu. W planach jest wydanie czterech numerów pisma. Poza tym, na bieżąco będą ukazywały się relacje na stronie internetowej www.sevenfestival.com oraz na portalach społecznościowych. Redakcję będą tworzyć uczennice węgorzewskiego liceum ogólnokształcącego o profilu dziennikarsko-prawnym, które będą pracować pod okiem Martyny Zagórskiej (studentka ostatniego roku dziennikarstwa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie). Nad całością będzie czuwał Tomasz Gawiński , dziennikarz “Tygodnika ANGORA”, który zasiądzie również w jury Seven Festival.

W czasie festiwalu na boiskach przy polu namiotowym węgorzewski OSIR zorganizuje I Sevenowe Mistrzostwa Węgorzewa w Siatkówce Plażowej. W zawodach weźmie udział 8 mikstów, które walczyć będą o nagrody ufundowane przez organizatorów. Zawody odbędą się w sobotę 13 lipca na urokliwych boiskach w Parku Helwinga nad Węgorapą. W zamyśle organizatorów jest, by tegoroczny pierwszy turniej przerodził się w przyszłości w mistrzostwa fanklubów zespołów rockowych.

Przypominamy, że Seven Festival odbędzie się w dniach 11-14 lipca w Węgorzewie. Podczas imprezy wystąpią m.in. : Dark Tranquillity (Szwecja), Korpiklaani (Finlandia), My Dying Bride (Wielka Brytania), Tiamat (Szwecja), a także czołówka polskiej sceny rockowo-metalowej – Anti Tank Nun, Closterkeller, Coma Symfonicznie, Flapjack, Harlem, Hunter, Illusion, OCN, Riverside oraz TSA.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: www.sevenfestival.com