10 December 2013 10:31 » Published by: » Leave a comment 

W niedzielę, 8 grudnia Metallica dała nietypowy koncert zatytułowany „Freez Em All”, który odbył się na w Carlini Argentine Base na Antarktydzie. Tym samym zespół zapisał się na kartach historii z bardzo ciekawym osiągnięciem.

Rekordowa Metallica. Zobacz występ grupy na Antarktydzie!Występ na tym mroźnym kontynencie, sprawił bowiem, że Metallica została jedynym zespołem na świecie, który wystąpił podczas roku na wszystkich kontynentach na globie!

Jak podczas koncertu wspomniał James Hetfield – marzeniem zespołu było wystąpienie na wszystkich siedmiu kontynentach – i udało się!

To niezwykłe widowisko mieli okazję zobaczyć szczęśliwcy z Ameryki Południowej, którzy wygrali podróż do bazy Carlinii. Dodatkowo nie zabrakło polskiego akcentu. Na miejscu znajdowali się bowiem badacze z Polski, Chin, Brazylii, Rosji, Niemiec oraz Korei Południowej.

Poniżej zapraszamy do oglądania koncertu formacji na Antarktydzie.

Metallica – Freez Em All

{youtube} l7USiW1LQCU{/youtube}

Metallica zdobyła w rok wszystkie kontynenty, my natomiast pragniemy zwrócić uwagę na osiągnięcie grupy Def Leppard, która podczas trasy w 1995 roku, jednego dnia, zagrała aż na trzech kontynentach!