22 May 2013 13:40 » Published by: » Leave a comment 

Coke Live Music Festival to będzie festiwal fantastycznych, śpiewających kobiet.

Regina Spektor, Katy B i Brodka na Coke Live Music Festival!Do składu dołącza właśnie niepowtarzalna Regina Spektor, która swoje klasyczne wykształcenie muzyczne w okresie nastoletniego buntu wsparła fascynacją mniej akademickimi gatunkami muzycznymi – hip hopem, rockiem i punkiem. Regina, dobra znajoma The Strokes do Polski przyjedzie ze swoim najnowszym albumem “What We Saw from the Cheap Seats”. Jeśli chcecie zobaczyć na żywo dziewczynę, która w równym stopniu kocha Chopina, co Iggy’ego Popa, to musicie pojawić się w sierpniu w Krakowie.

Katy B, to z kolei przyjaciółka Magnetic Man i nieformalna królowa środowiska związanego z kultowym Rinse FM. Jest chyba najbardziej charakterystycznym kobiecym głosem brytyjskiego dubstepu, ale ostatnio odważnie flirtuje z muzyką house i synth-popem. Słychać to choćby w najnowszym singlu “What Love Is Made Of”, choć z pewnością nie wyrzeknie się swojego świetnego debiutanckiego albumu “On A Mission”.

Te ogłoszenia, to także pierwszy polski wykonawca w tegorocznym line-upie. W ciągu ostatniej dekady, żaden polski wykonawca nie wykonał tak radykalnego zwrotu swojej kariery jak Brodka. Z bardzo zdolnej, ale jednak obracającej się w mocno komercyjnym popie wokalistki, Brodka przeistoczyła się w świadomą i poszukującą artystkę. Czas usłyszeć na CLMF “Dancing Shoes”, “Grandę” i “Varsovie”.

Przypominamy, że tegoroczna edycja Coke Live Music Festival odbędzie się w dniach 9-10 sierpnia w Krakowie. Wcześniej na festiwalu swoją obecność potwierdziły formacje: Wu-Tang Clan, Franz Ferdinand oraz Florence And The Machine.

Więcej informacji na stronie: http://livefestival.pl/