5 January 2013 15:04 » Published by: » Leave a comment 

Muzycy z wrocławskiej formacji The Sixpounder wypuścili na światło dzienne kolejny owoc swojej pracy – klip video do ich flagowego utworu “Last True Cowboy Manifesto” z płyty “Going To Hell? Permission Granted!”.

Nowy teledysk The Sixpounder. Nowa płyta prawie gotowa!
Teledysk został nakręcony w parku rozrywki Western City w Karpaczu, a na planie i przy montażu pracowało ponad 30 osób. Za produkcję odpowiada grupa “2nd Door On The Left”. Klip można zobaczyć poniżej:

{youtube}2Lgu_5Xl1vU{/youtube}

Realizacja tego teledysku to ostatni etap promocji debiutanckiej płyty. Równocześnie trwają intensywne prace nad drugim albumem, który jest już w całości nagrany i aktualnie przechodzi fazę miksów, za którą odpowiada Jacek Miłaszewski (Acid Drinkers, Hunter). Na płycie znajdzie się 10 premierowych utworów. W 3 z nich pojawią się wyjątkowi goście. Więcej szczegółów na ten temat już wkrótce.

Dla samych członków zespołu zrealizowanie teledysku było wielką przygodą i wyzwaniem jak zresztą sami opowiadają:
– “Last True Cowboy Manifesto” jest utworem, który podkreśla nasze jestestwo, jest kwintesencją The Sixpounder, szybki, w pysk i do rzeczy. Teledysk do tego numeru musiał być najlepszym jaki dotąd zrobiliśmy i wiem, że to się udało! Obraz ten jest największym naszym dotychczasowym przedsięwzięciem i jestem dumny z naszych fanów i przyjaciół, którzy walnie przyczynili się do jego powstania. – mówi Frantic Phil. – Zaangażowaliśmy do niego aktorów, kaskaderów, broń palną, efekty specjalne i konie, które umiały zrobić wszystko. Nawet kawę. – kończy.

“Last True Cowboy Manifesto” to dla nas najważniejszy utwór na płycie. – mówi Paul Shrill. – Ten teledysk musiał być wielki, z rozmachem i ma robić wrażenie.Końcówka ubiegłego roku była dla nas niezwykle pracowita. Oprócz teledysku, zarejestrowaliśmy materiał na nasz drugi album. W tym momencie jesteśmy na etapie mixu. Nie możemy się doczekać efektu finalnego. Płyta będzie zdecydowanie szybsza, bardziej melodyjna i jeszcze bardziej przebojowa od debiutu. Teledysk do “Last True Cowboy Manifesto” to nasz manifest, który przygotowuje grunt pod nadchodzące trzęsienie ziemi! – kończy.