18 January 2013 18:54 » Published by: » Leave a comment 

W święto zakochanych, 14 lutego w warszawskiej Stodole wystąpi formacja Lady Pank.

Lady Pank zagra w Stodole dla zakochanych
14 luty to szczególny czas dla wszystkich zakochanych osób. Wszystkie pary pragną ten szczególny dzień w roku spędzić razem i nacieszyć się swoją obecnością. Pomysłów na spędzenie Walentynek jest tyle ile ludzi i z pewnością każdy może znaleźć coś dla siebie. Osobom, które kochają muzykę oraz zespół Lady Pank klub Stodoła zorganizował prawdziwą ucztę!

W nadchodzące Walentynki na scenie klubu wystąpi bowiem formacja Lady Pank, który nie tylko oczaruje widownię materiałem ze swojej najnowszej płyty, ale także z pewnością zagra szlagiery, które od dziesięcioleci podbijają serca polskiej publiczności.

Najnowszy krążek „Maraton“, to zestaw czadowych, balangowych pewniaków w rodzaju singlowego Dziewczyny dzisiaj z byle kim nie tańczą, romantycznych ballad, jak Świat bez ciebie i kawałków osadzonych w charakterystycznym dla najstarszych nagrań zespołu pulsie reggae, jak Życie jak maraton. Ten album to esencja rock’n’rolla i stylu Lady Pank. Mógłby to być ich “Best of…”, gdy nie fakt, że zawiera wyłącznie premierowe piosenki.

Zespół istnieje już od 30 lat. Niewiele jest małżeństw, które przetrwałyby taką próbę czasu, ale widocznie miłość do muzyki i sceny cementuje mocniej niż sakramenty. Niewielu spodziewało się teraz nowej płyty studyjnej Lady Pank. Niedawno przecież zarówno Panasewicz, jak i Borysewicz wydali albumy solowe, na początku roku grupa przygotowała natomiast koncerty z orkiestrą symfoniczną. Okazało się jednak, że muzycy grupy równolegle pracowali nad nowym materiałem.

Dziewczyny może i z byle kim nie tańczą, natomiast Lady Pank byle czego nie nagrywa. “Maraton”, najnowszy album gigantów polskiego rocka, to płyta, którą śmiało moglibyście postawić na półce obok Lady Pank czy Tacy sami. Szkopuł w tym, że nieprędko odstawicie ją na półkę – bo długo nie będziecie chcieli wyjmować jej z odtwarzacza…

Większość tekstów napisał sam wokalista, dwa podrzucił mu Andrzej Mogielnicki, pierwszy tekściarz i współzałożyciel Lady Pank. W odróżnieniu od wydanej przed kilkoma laty poprzedniej płyty studyjnej zespołu, czyli „Strach się bać“, na nowym albumie nie znajdziecie polityki i palących problemów społecznych. To piosenki o emocjach, o kobietach, o życiu. – Lepiej pisać o fajnej babce z cyckami, niż o głupim polityku – twierdzi Panasewicz i trudno nie przyznać mu racji!
Na koncert w Klubie Stodoła zespół zaprasza wszystkich już 14 lutego!

Wejściówki dostępne są w przedsprzedaży w cenie 45 złotych. W dniu koncertu koszt wejściówki wyniesie 52 złote. Zakupu można dokonać w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10) i TicketClubie (Warszawa, ul. Bracka 25 – Księgarnia i Salon muzyczny Traffic Club), a także za pośrednictwem stron: Ebilet ( http://www.ebilet.pl ), Ticketpro (www.ticketpro.pl), Eventim ( www.eventim.pl).