12 February 2013 07:31 » Published by: » Leave a comment 

Niestety koncert Braci Figo Fagot, który zaplanowany był na 15-tego lutego w Kolbuszowej nie odbędzie się, a to wszystko…..przez księdza!

Koncert Braci Figo Fagot odwołany przez....księdzaDziś dotarła do nas tragikomiczna wiadomość o odwołaniu koncertu Braci Figo Fagot w Kolbuszowej. Do odwołania występu doszło nie z powodów organizacyjnych, niewyprzedanych biletów lub innych logicznych powodów. Decyzję o odwołaniu wydarzenia wywarł ksiądz, któremu nie odpowiada twórczość zespołu! Jak mamy okazję czytać w oświadczeniu organizatora koncertu:

„I tak w sobotę wieczorem za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook dostałem od kolegi łańcuszek o następującej treści:

„Proszę o pomoc,x Julek prosił mnie o to i ja teraz dlatego proszę Cię o to samo!
15 lutego w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej wystąpią bracia Figo Fagot.
Śpiewają piosenki zbereźne, lubieżne, wulgarne i rasistowskie. Poza tym koncert ten przypada na pierwszy piątek Wielkiego Postu, kiedy w kościele Wszystkich Świętych w Kolbuszowej będą odbywać się rekolekcje, a w kościołach sąsiednich Drogi Krzyżowe. I to wszystko w Miejskim Domu Kultury, który ze swej natury powinien promować kulturę, a nie jej zaprzeczenie.
Nie możemy pozostać wobec tego obojętni.
Piszmy, dzwońmy, wyraźmy nasze zdanie!
Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej
ul. Obrońców Pokoju 66
36-100 Kolbuszowa
email: mdk@kolbuszowa.pl
tel. (17) 2271-563, wew. 24 – Dyrektor

Jak udało mi się ustalić autorem łańcuszka jest ksiądz jednej z kolbuszowskich parafii. Rozumiem to, że twórczości Braci Figo Fagot może się zwyczajnie nie podobać. Ale nie rozumieć żartu? Nie wiem gdzie ksiądz doszukał się treści rasistowskich, nie wiem, po prostu nie wiem. To co robią Fagoci to jest kabaret, proszę księdza, a nie tak na poważka. Miałem przyjemność poznać tych ludzi i zapewniam księdza – to fantastyczni kolesie o wielkich sercach. Potrafią rozumieć świat i tolerować na nim, bez wyjątku, wszystkich.

Jeszcze gorsze jest to, że apel księdza dotarł do kolbuszowskich władz, które migiem wywarły nacisk na dyrektorze Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej. Już w niedzielę wieczorem Miejski Dom Kultury na swojej stronie internetowej zamieścił oświadczenie (zgodne z prawdą), że organizatorem imprezy jestem ja i wszelkie protesty należy zgłaszać do mnie (do dzisiaj nikt do mnie nie napisał, że czuje się oburzony czymkolwiek).

Sytuacja zmieniła się dzisiaj rano. Dyrektor Miejskiego Domu Kultury musiał ustąpić (tak komuś na tym bardzo zależało, możemy się jedynie domyślać). Zostałem telefonicznie poinformowany, że nie mogę tej imprezy zrobić w MDK Kolbuszowa. Wymieniliśmy z Panem Dyrektorem kilka luźnych uwag. Dyrektor MDK też rozumie, że „z tymi Cyganami to przecież żart jest”. No, ale nie było wyjścia..”

W związku z powyższym informujemy, że koncert, którego m.in. nasz portal był patronem medialnym NIE ODBĘDZIE SIĘ. Mamy nadzieję, że ta informacja nie pozostanie bez echa. Zapraszamy do dyskusji oraz przesyłania dalej tej informacji!