5 January 2013 21:45 » Published by: » Leave a comment 

W ramach jednodniowego festiwalu Rock In Szczecin na scenie Domu Kultury Słowianin, już 16 kwietnia w doborowym towarzystwie na jedyny koncert w kraju zawita Grave Digger.

Grave Digger na Rock In Szczecin 2013
Regularnie dopieszczający fanów nowymi produkcjami Grave Digger w zeszłym roku wydał 16 już pełnometrażowy album „Clash Of The Gods”, promowany kawałkiem „Home At Last”. Tym albumem Grave Digger wprowadza słuchaczy w legendarną krainę starożytnej Grecji jej bogów i mitów. Teksty piosenek z “Clash of the Gods” to hołd złożony starożytnym bohaterom Odyseuszowi, Hadesowi i Kerberoswi. Historie te opowiedziane są powermetalowymi kompozycjami, chwytliwymi refrenami i mocnymi riffami gitarowymi. Na kwietniowym koncercie w Szczecinie nie powinno zabraknąć fanów charakterystycznego wokalu Chrisa Boltendahla, powermetalowych hymnów o bohaterach i legendach.

{youtube}bxwnz_LI-jE{/youtube}

Poza heavy metalową legendą z Niemiec już 6 kwietnia 2013 wystąpią również:

Ost+Front – niemiecki skład obracający się w klimatach metalowych z domieszką industrialu, w sierpniu 2012 roku wydał płytę „Ave Maria”, reklamowaną jako krucjatę utworów, które są tak surowe jak chwytliwe, głośne, brutalne, szczere i jednocześnie wciągające. Najnowszy album zespołu pochodzącego z Berlina zabiera słuchaczy do apokaliptycznego świata maskarady, nienawiści, pogardy i nieokiełznanego świata grzechów cielesnych. Stylistycznie skład powinien trafić w gusta tych, którzy lubują się w dźwiękach serwowanych przez inny niemiecki skład spod szyldu industrialnego – Rammstein. Ost+Front prowokuje nie tylko dźwiękami, interesująco prezentuje się również wizualnie.

{youtube}WGM07rXpiSY{/youtube}

Cripper – również niemiecki skład grający thrash metal. Cripper powstał w 2005 roku, na swoim koncie mają 3 pełnometrażówki, ostatnia studyjna produkcja to zeszłoroczny „Antagonist”. Cripper specjalizuje się w serwowaniu muzycznej mieszanki klasycznego thrashu i nowoczesnych elementów doprawionych elementami szwedzkiego death-metalu. Niewątpliwym atutem kapeli jest żywiołowa wokalistka Britta “Elchkuh” Görtz. Skład uzupełniają gitarzyści Christian “Knitzel” Bröhenhorst i Jonathan Stenger, basista Gerrit Mohrmann i pałker Dennis Weber. Cripped supportowało Overkill podczas europejskiej trasy Killfest w 2010, występowali na Bang Your Head, Summer Breeze, Rock Harz. Najnowszy album promuje kawałek „Animal of Prey”

{youtube}BArOhL6fIww{/youtube}

Hämmer – Zespól powstał na jesieni 1985 roku w Karpaczu. Pierwszy skład zespołu: Robert Köhler – wokal, gitarzyści Andrzej Szenajch i Krzysztof Laska, Adam Leszczyński – bass oraz perkusitaTomasz Klimczak. Pasmo sukcesów rozpoczęło się w styczniu 1986 od wygrania eliminacji regionalnych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki, gdzie zespól doszedł do finału i otrzymał Nagrodę Dziennikarzy. W tym samym roku zespół wziął udział w Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie, którego został laureatem (jako jedyny zespół metalowy). W 1987 roku nastąpiła zmiana składu i stylistyki muzycznej. Najpierw Jacka Osucha zastąpił Robert Kuryś a potem Andrzeja Szenajcha – Maciej Sawicz. W nowym składzie zespól wziął udział w “Metalmanii’87”. Plonem koncertu była, wspólna z Destroyerem, płyta live. Zespól podjął współpracę z Metal Mind Productions, ruszył w trasę po Czechosłowacji i w ślad za tym poszły kolejne zmiany stylu i składu: Jarosława Kopałę zastąpił Piotr Kryński, a następnie , po nagraniu dwóch pierwszych płyt, Tomasza Klimczaka – niejaki Dzidzia w 1990 roku. W kolejnych latach zespół wydaje kilka studyjnych albumów: „Hammer”, „Shermann”, „Terror”. W 1992 roku Hammer podpisuje umowę z niemiecką wytwórnią Shark i wydaje angielskojęzyczną wersje płyty Terror. Następnie zespół nagrywa jeszcze album „Mind Crushing Mirror” w 1993 i niespodziewanie znika ze sceny.
Wrócili w 2002 r. i na bazie zespołu Merithum powstał nowy skład Hammera. Rok później skład ten nagrał płytę SCHH1 i to było ostatnie oficjalne wydawnictwo Hammera. W 2012 legenda polskiego metalu powraca! Nowa płyta zatytułowana”Mind Crushing Hammer” to połączenie klasycznego thrashu z dużą dozą melodyki. Fani takich zespołów jak: Slayer, Iron Maiden, Testament, Judas Priest czy nawet samego DIO (cover „Holy Diver”) znajdą tutaj coś dla siebie.

{youtube}MZlXiiC-q9U{/youtube}

Dark End – włoski zespół, powstał w 2006 roku z inicjatywy gitarzysty Imajes i perkusisty Valentz, wkrótce dołączył do nich klawiszowiec Antarktica, wtedy też skład zaczął grać pierwsze koncerty. Obecnie skład stanowią: wokalista Animaes, gitarzyści Nothingness i Ashes, oraz basista Specter. W 2007 roku nagrali swój pierwszy pełnometrażowy album „Damned Woman And A Carcass” inspirowany Charlesa Baudelaire’a, który zebrał bardzo pozytywne recnzje. W tym czasie występowali między innymi z Marduk, Vader, Impaled Nazarene & Stormlord, Handful Of Hate. Po nagraniu kolejnej płyty „Assasine” Dark End rozgrzewali publikę przed Rotting Christ podczas europejskiej trasy, w kolejnych latach występowali ramach “Lux Mundi World Tour”, supportując Samael, Melechesh i Keep Of Kalessin, a w zeszłym roku koncertowali z Cradle Of Filth, Rotting Christ, God Seed. Swoją muzyke Dark End określają jako obscure & symphonic horror metal, zeszłoroczna – najnowsza produkcja Włochów parających się symfonicznym death – metalem to „Grand Guignol – Book I”. W czasie koncertów na żywo stawiają na dość ekscentryczną stylizację i teatralny show.

{youtube}AZaba174GY4{/youtube}

Godbite – szczeciński skład serwujący ciężkie granie, będące wypadkową fascynacji ambitnym rockiem, metalem progresywnym i nieparzystą matematyką. Odpowiednio wyważone dawki melodii, ciężaru oraz połamanej rytmiki gwarantują świeże spojrzenie na muzykę. Z obszernej palety inspiracji wyłoniły się barwy i kształty tego, co chcą swoją muzyką przekazać. Na ich twórczość wpłynęła zarówno muzyka wcześniejszych pokoleń (Led Zeppelin, King Crimson, Tom Waits, Black Sabbath) jak i współcześni artyści (Mike Patton, Tool, Mastodon). Zespół pracował m.in. ze Zbigniewem Krzywańskim (Republika), Ryszardem Sygitowiczem (Perfect) i Jarosławem Chilkiewiczem (My Riot, Sweet Noise, Bracia). Z sukcesów można wymienić dotarcie do finału Festiwalu Around the Rock 2012, Finał Olsztyńskiego Kortofestu 2012 i festiwalu Generacja 2012, gdzie zagrali u boku Chasis i Kontrust, występowali również z Tides From Nebula i Anti Tank Nun.

{youtube}npj1a7BhzjM{/youtube}

16 marca 2013
DK Słowianin w Szczecinie
Bilety w sprzedaży od 8.01.2013
Cena: 75/85 zł
After Party: http://www.facebook.com/events/297813746991899/
Organizator: http://www.heartofrockagency.com/