3 July 2013 11:28 » Published by: » Leave a comment 

Już 5 sierpnia w warszawskim klubie Stodoła wystąpi jedna z najpopularniejszych formacji heavy metalowych ostatnich lat – Gojira.

Gojira już w sierpniu w Polsce!Artysta powinien stawiać pytania. Ważne jest, aby pytać o miejsce i funkcję ludzkości we wszechświecie. Czy odpowiedź zostanie znaleziona czy nie – oceni to publiczność. Istotą jest podróż, nie miejsce docelowe. Na swoim piątym albumie (pierwszym w Roadrunner Records) zatytułowanym L’Enfant Sauvage francuska heavy metalowa Gojira oczywiście zadaje pytania. Tytuł płyty, który dosłownie oznacza “Dzikie dziecko”, nawiązuje do pytań stawianych przez wokalistę, twórcę piosenek i gitarzystę Joe Duplantier’a.

“Kiedy zostajesz muzykiem, nie masz szefa, który mówi ci, co masz robić. Musisz więc być bardzo odpowiedzialny” twierdzi. “Z wolnością przychodzi bowiem odpowiedzialność, zatem pytam siebie: czym jest dla mnie wolność? I to właśnie widać na L’Enfant Sauvage. Nie ma jednak odpowiedzi. Jest tylko życie i pytania.”

Joe zaczął zadawać te pytania w 2010 roku, kiedy rozpoczął tworzenie albumu. Gojira cieszyła się dobrą passą. Po czterech docenionych przez fanów i krytyków niezależnych albumach zespół w składzie: Joe, jego brat Mario Duplantier [perkusja], Christian Andreu [gitara], Jean-Michel Labadie [bas]—zostali docenieni na całym świecie. Metallica starannie wybrała ich, aby grali przed nimi na koncertach w Ameryce Północnej i Europie. Lamb of God także zabrali ich w trasę a frontman D. Randall Blythe wystąpił gościnnie na albumie Gojiry “Adoration for None.” W międzyczasie Joe został zaproszony przez legendarnego Max’a Cavalerę do udziału w debiutanckiej płycie grupy Cavalera Conspiracy Inflikted.

{youtube}QqB4YPcacdo{/youtube}

Joe o nowej płycie mówi: “Ta płyta jest bardzo intensywna. Mamy mnóstwo ognia w naszych umysłach i ciałach i musimy go oddać poprzez muzykę. Jednak nie chcemy nim spalić ludzi. Chcemy, aby wstrząsnął ich głowami. Chodzi o zamianę surowej energii w coś pozytywnego”.

L’Enfant Sauvage mówi o zachowaniu integralności i uczciwości. Gojira nie odeszła od swoich korzeni. Zamiast tego wykorzystuje swoje fundamenty i stworzyła kompletnie nowego potwora z tego dzikiego dziecka.

Bilety w cenie 77 złotych dostępne są w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10), TicketClubie (Warszawa, ul. Bracka 25 – Księgarnia i Salon muzyczny Traffic Club) oraz za pośrednictwem stron: www.ebilet.pl oraz www.eventim.pl.