31 October 2013 10:10 » Published by: » Leave a comment 

„Vulcano”, to drugi album Sorry Boy, zespołu, o którym najpierw usłyszał Zachód a dopiero później Polska. Jego premierę zapowiadały dwa świetnie przyjęte single („The Sun” i „Phoenix”). Płytę można już odsłuchać w serwisie WiMP.

Drugi krążek Sorry Boys już w WiMP!Sorry Boys powstał w 2006 roku i niemal od razu trafił na usta zagranicznych dziennikarzy. W 2008 roku reprezentował Polskę w festiwalu Global Battle of the Brands i zdobył statuetkę Best New Band Poland, rok później nagrodę „Największa nadzieja 2009 roku” podczas PAM London Awards. “Hard Working Classes”, debiutancka płyta pojawiła się na rynku cztery lata później. Zebrała niezwykle pochlebne opinie. przede wszystkim ze względu na dojrzałość, hipnotyzujące gitary i zjawiskowy, wyjątkowy głos wokalistki Izy Komoszyńskiej.

Na „Vulcano”, nowym krążku grupy, znajduje się się dziesięć kompozycji, do których teksty, w tym jeden w języku polskim, napisała Bela Komoszyńska. Za produkcję muzyczną albumu odpowiada Marek Dziedzic. Materiał został zrealizowany i zmiksowany przez Adama Toczko, Bartosza Dziedzica oraz Bogdana Kondrackiego. Natomiast za mastering całej płyty odpowiedzialny jest Adam Toczko.

Iza Komoszyńska tak opowiada o nowym albumie: „To płyta o archetypach i pięknie gatunku ludzkiego, który tańczy na wulkanie. O sile niszczenia i powstawania na nowo, słodkiej samotności w kosmosie, opuszczonych miastach i zdradzonych kochankach.”

Autorem zdjęcia, które znalazło się na okładce płyty jest Tomasz Pasternak, a projekt graficzny jest dziełem Władysława Buchnera.

Album można odsłuchać pod tym linkiem:

http://wimp.pl/album/23199273

Lista utworów na „Vulcano”:
Drugi krążek Sorry Boys już w WiMP!1. Evolution
2. Phoenix
3. Leaving Warsaw
4. The Sun
5. Back To Piano
6. Dagny
7. This New World
8. Vulcano
9. Miss Homeless
10. Zimna Wojna