9 January 2013 12:16 » Published by: » Leave a comment 

Już 1 lutego w bydgoskiej Estradzie odbędzie się czwarta edycja festiwalu ku pamięci Aleksandra „Olasa“ Mendyka – Black Star Fest. W tym roku wystąpią Decapitated, NoNe, Chainsaw i Lostbone.

Decapitated, None, Chainsaw i Lostbone zagrają dla Olasa
Trudno w to uwierzyć, ale to już 5 lat upłynęło od śmierci Olasa. Fani i przyjaciele cały czas pamiętają o nim, a jego twórczość zostanie z nami na zawsze. 1 lutego w bydgoskim klubie Estrada Stage Bar odbędzie się po raz czwarty Black Star Fest, który poświęcony jest pamięci byłego gitarzysty i wokalisty zespołów takich jak NoNe i Acid Drinkers, a wcześniej także Flapjack i koncertowo Sweet Noise. Znamy już cztery formacje, które wystąpią w bydgoskim klubie podczas festiwalu. Jak co roku wystąpi zespół NoNe, który jest organizatorem imprezy, a u jego boku zagrają: Decapitated, Chainsaw oraz Lostbone!

NoNe to formacja metalowa, która funkcjonuje od 1999 roku i w swoim dorobku ma już 6 albumów studyjnych. Najnowszy z nich „Six“ swoją premierę miał pod koniec 2012 roku i ukazał się nakładem Mystic Production. Muzycy występowali u boku grup takich jak Soulfly, Hatebread, czy Machine Head.

Decapitated to jedna z najpopularniejszych formacji metalowych ostatnich lat na naszej krajowej scenie. Zespół ma na swoim koncie występy u boku formacji takich jak Mayhem, Tool, Slayer, Behemoth, czy Vader. Do tej pory muzycy wydali cztery albumy studyjne, z których najnowszy „Carnival is Forever“ ukazał się w sprzedaży w 2011 roku. Fani z Bydgoszczy ostatni raz mieli okazję podziwiać zespół na żywo podczas koncertu z okazji 666-lecia miasta.

Chainsaw to legenda kujawsko-pomorskiej sceny. Formacja powstała w 1997 roku i przez lata swojej działalności dała się poznać słuchaczom z całego kraju i zdobyła rzesze fanów. W 2010 roku muzycy postanowili zawiesić działalność, jednak ku uciesze słuchaczy nie na długo. Obecnie trwają prace nad nowym wydawnictwem zespołu, które ukaże się prawdopodobnie w tym roku i będzie następcą „Evolution“ z 2009 roku. Dodatkowo warto wspomnieć, że zespół dał się ostatnio poznać szerszej publiczności swoim występem w programie “Must Be The Music”.

Ostatnia znana nam gwiazda Black Star Fest, zespół Lostbone to kolejny sceniczny wyjadacz, który choć najmłodszy z powyższych kapel, to wcale nie mniej doświadczony. Formacja ze swoimi koncertami zwiedziła już niemalże cały kraj i dzieliła scenę z zespołami takimi jak: Cavalera Conspiracy, Kat & RK, Frontside, czy L’ Esprit du Clan. Na swoim koncie muzycy mają trzy długogrające krążki z czego najnowszy, zatytułowany „Ominous“ ukazał się w 2012 roku.

W takim znakomitym składzie już 1 lutego odbędzie się czwarta edycja Black Star Fest! Bilety dostępne są już w przedsprzedaży w cenie 25 złotych. Można je nabywać w studiu tatuażu Demolka, klubie Estrada oraz sklepie Muzyka. W dniu koncertu koszt wejściówki wyniesie 30 złotych.