26 September 2012 16:17 » Published by: » Leave a comment 

Formacja Osada Vida rozpoczęła koncertowanie w nowym składzie. Wkrótce grupa da swój występ na ProgStage Festival w Izraelu.

Osada Vida rusza na podbój światowych scen w nowym składzieOsada Vida, jeden z najciekawszych polskich zespołów progresywnych, zadebiutował na scenie w nowym poszerzonym składzie. Historyczny koncert odbył się 21 września w chorzowskiej Leśniczówce gdzie do składu oficjalnie dołączył Marek Majewski znany wcześniej z występów z Acute Mind. Zespół zaprezentował bardzo energetyczny zestaw starszych, dobrze znanych nagrań oraz nowych utworów, które pojawią się na kolejnej płycie planowanej na wiosnę 2013. Osada Vida w nowej odsłonie prezentuje się znakomicie o czym przekonał się każdy kto tego wieczoru był obecny w Leśniczówce.

Łukasz Lisiak, dotychczasowy wokalista i basista Osady tak komentuje zmianę składu: – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że spotkaliśmy Marka na swojej drodze. Z racji słabego punktu kapeli, jakim był wokal, Osada Vida przez cały czas była jak nieożaglona żaglówka. Teraz, po dołączeniu Marka, z całą siłą i pełnymi żaglami będziemy przeć naprzód! Nie boimy się żadnej sceny – jesteśmy teraz zespołem kompletnym. Żałuję jedynie jednego – że stało się to co najmniej o rok za późno… Choć lepiej późno, niż wcale… – kończy.

Występ zespołu w Chorzowie był pewnego rodzaju rozgrzewką zespołu przed kolejnym bardzo ważnym krokiem w karierze, jakim bez wątpienia będzie koncert na ProgStage Festival w Izraelu. Impreza ta będzie miała miejsce już w październiku w dniach 4-6 w  miejscowości Dugal. Ideą wydarzenia jest promowanie cięższej odmiany rocka progresywnego oraz progresywnego metalu. Oprócz Osada Vida wystąpią także artyści tacy jak: Pain Of Salvation, The Flower Kings, Andromeda czy jedna z najbardziej znanych izraelskich kapel – Orphaned Land.

Więcej informacji o zespole można znaleźć na oficjalnym fanpage Osada Vida na Facebooku.