22 August 2012 19:56 » Published by: » Leave a comment 

Mamy niezwykle dobrą wiadomość dla fanów grupy Nasum! Grupa postanowiła powrócić w 20-lecie istnienia formacji i po długiej przerwie zagrać trasę pożegnalą!

Nasum pierwszy i jedyny raz w Polsce!
Nasum to grupa, która powstała równe 20 lat temu z inicjatywy gitarzysty i perkusisty (oraz wokalisty) Rickarda Alriksson’a. Już rok po powstaniu formacji do składu dołączył mieszko talarczyk, a już kilka tygodni później wydała swój pierwszy split z Agathocles. Przez lata swojej kariery grupa zdobyła licznych fanów na całym świecie i urosła do miana legendy grindcore’a. Kariera zespołu została przerwana jednak w bardzo nagły i drastyczny sposób. W 2004 roku w wyniku Tsunami na Oceanie Indyjskim zginął bowiem wokalista formacji – Mieszko Talarczyk. Grupa po tym tragicznym wydarzeniu postanowiła przerwać swoją działalność.

W 2011 roku, po roku prób muzycy postanowili postanowili poprosić o pomoc wokalistę Rotten Sound – Keijo Niinimaa, aby w 20-lecie założenia zespołu jeszcze raz wyjechać w trasę koncertową i tym samym złożyć hołd Mieszko Talarczykowi i pożegnać się raz na zawsze z fanami. Muzycy pomimo długiej przerwie w karierze zespołu są w niesamowitej formie, czego potwierdzeniem jest chociażby występ Nasum na festiwalu Obscene Extreme, podczas którego zespół dał niesamowite show.

Już 3 października podczas pierwszego i jednocześnie jedynego występu firmacji w Polsce w krakowskim klubie Kwadrat wszyscy będą mieli okazję, aby zobaczyć zespół w akcji na żywo. Muzykom podczas koncertu towarzyszyć będą trzy kapele: Black Breath, Antigma oraz The Dead Goat.

Bilety dostępne są w przedsprzedaży w cenie 60 złotych. Koszt biletu w dniu koncertu wyniesie 70 złotych.