26 August 2012 12:56 » Published by: » Leave a comment 

Już teraz wszyscy fani zespołu Ananke mogą zaopatrzyć się w najnowsze wydawnictwo formacji!

Drugi krążek Ananke już w przedsprzedaży!
Ananke to istniejąca zaledwie trzy lata bydgoska kapela, która powstała z inicjatywy klawiszowca Krzysztofa Pacholskiego oraz wokalisty Adama Łassa. Już marcu tego samego roku grupa weszła do studia, aby zarejestrować materiał na swój debiutancki album. Już w grudniu muzycy mieli nagromadzony cały materiał, który pojawił się na albumie “Malachity”, który ukazał się w kwietniu 2010 roku. Album ten spotkał się z bardzo dobrymi opiniami zarówno fanów zespołu, jak i osób które dopiero miały okazję zapoznać się z działalnością muzyków. Dodatkowo album został doceniony przez słuchaczy radiowej “Trójki”, gdzie w plebiscycie “Noc Muzycznych Pejzaży” na Ulubiony Album Roku 2010, zajął bardzo wysoką lokatę.

Obecnie zespół po dwóch latach milczenia wydaje drugi album. Płyta, zatytułowana “Shangri-La” będzie miała swoją premierę sklepową 11 września, jednak jest już dostępna w sprzedaży w oficjalnym sklepie zespołu. Jest to drugi album na koncie formacji, który jest następcą albumu “Malachitów” z 2010 roku. Na najnowszym wydawnictwie zespołu znajduje się 10 premierowych kawałków, które zarejestrowane zostały w Jet Studio w Nowym Dworze. Jak zdradzają muzycy: “Tytuł płyty – Shangri-La – jest ucieczką do marzenia o miejscu, które niczym kraina wiecznej szczęśliwości oplata istnienie człowieka po sam kres.

Czym byłoby życie bez wiary, że ludzie mogą gdzieś tak egzystować, bez strachu i przemocy, w poczuciu wolności? Brzmi jak utopia, ale dopóki nie przekroczymy granic naszego istnienia, dopóty nie poznamy całej prawdy o nim. Dlatego, najważniejszą intencją płyty jest ta wiara, że nasza wyobraźnia jest nieograniczona, a każdy jeden dzień odkrywa nową prawdę o nas samych. To wszystko odnajdziecie w tekstach Ananke, a cała reszta jest kontynuacją Waszych własnych poszukiwań”.

Na temat całości wokalista zespołu, Adam Łassa mówi natomiast w ten sposób:

„Ananke to muzyka i teksty, które wzajemnie się wypełniają. Muzykę usłyszycie już wkrótce na płycie, a treść i słowa spłyną na Wasze dusze jak ukojenie w ciszy przed nieuchronną burzą… Każdy z utworów opowie o swojej historii z wyraźnym piętnem, jak lawa emocji, skryta przed bogatym wachlarzem dźwięków i nastrojów. Jak delikatne szepty w pełnej zwątpienia głowie… Na początku było słowo i zapewne na końcu również tak będzie, a my zamkniemy świat, wyrażając wszystko co potrafimy jedynie słowami… słowami-kluczami… Ufamy,iż na płycie i w książeczce do niej znajdziecie światło w tunelu, początek i źródło…ścieżkę, która poprowadzi Was do tego świata, naszego świata… Ananke”.

Chociaż do premiery sklepowej albumu pozostało jeszcze nieco czasu, bowiem album ma trafić na sklepowe półki dopiero 11 września, to w oficjalnym sklepie formacji już można nabyć krążek “Shangri-La”. Płytę można zakupić w tym miejscu. Poza najnowszym wydawnictwem formacji w sklepie można także zamówić singiel w wersji cyfrowej, który zawiera dwa utwory: “Shangri-La” oraz “Obietnice”. Pierwszej piosenki zapowiadającej nowy album, zatytułowanej “Obietnice”, można posłuchać także pod tym adresem: http://soundcloud.com/anankeinfo/obietnice

Najnowszy album formacji powstawał w składzie:

Adam Łassa – wokal
Krzysztof Pacholski – instrumenty klawiszowe
Michał Sokół – gitara elektryczna
Marcin Mak – perkusja

Gościnnie wystąpili natomiast:

Wojciech Burghard – bas, Chapman Stick
Karol Oparka – gitara akustyczna/piezo.

Wszyscy zainteresowani jak wyglądały prace zespołu nad albumem mogą zobaczyć bogatą galerię zdjęć na oficjalnej stronie formacji, pod adresem: http://ananke.info.pl/index.php/galeria-menu/20-sesja-nagraniowa-artyk

Poniżej zamieszczamy natomiast krótki filmik ukazujący muzyków podczas pracy w studiu. Filmik ten jest tym ciekawszy, że zawiera krótkie fragmenty najnowszych kompozycji zespołu.

{youtube}M8pGH8UllbY{/youtube}

Poniżej prezentujemy tracklistę płyty “Shangri-La”:
Ananke - Shangri-La
1. Obietnice
2. Sara
3. Luna
4. Gniew
5. Fatima
6. Shangri-La
7. Schizofrenicus
8. Nostalgia
9. Eden
10. Lustra