5 styczeń 2017 19:43 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 
Jarocin Festiwal 2017

Jarocin Festiwal 2017

Zmiana organizatora, miejsca i powrót do korzeni festiwalu – oto co czeka nas w tym roku podczas Jarocin Festiwal!

Jarocin to od lat kultowe i bardzo ważne miejsce na polskiej mapie festiwalowej. To wydarzenie od lat gromadzi muzycznych maniaków i to stamtąd wywodzi się wiele rockowych sław. Chociaż przez ostatnich kilka lat koncepcja festiwalu była nieco inna i był to po prostu wielki muzyczny spęd z dużymi gwiazdami, tym razem czeka nas prawdopodobnie powrót do korzeni wydarzenia.

Oto jak oficjalnie w tej kwestii wypowiedział się organizator Jarocin Festiwal 2017:

„Jarocin Festiwal 2017 odbędzie się w dniach 14-17 lipca. Zmieni się miejsce wydarzeń koncertowych, które z obrzeży miasta zostaną przeniesione do jego centrum i rozproszone na kilka scen. Jedna z nich znajdzie się na jarocińskim rynku a inne w położonym niedaleko parku. Ambicją organizatorów jest aby festiwal znowu stał się imprezą kulturotwórczą a nie odtwórczą. Wydarzeniom muzycznym kolejny raz towarzyszyć będą imprezy, które w niebanalny sposób wzbogacą ofertę dla wszystkich tych, którzy w lipcu zechcą przyjechać do Jarocina.
Organizatorem przyszłorocznej edycji Jarocin Festiwal jest Spichlerz Polskiego Rocka – Muzeum Regionalne w Jarocinie.
Szczegóły wkrótce…”

Więcej obecnie nie wiemy, jednak wszystko wskazuje, że będziemy mieli okazję cofnąć się w czasie do lat „prawidziwego” Jarocina, kiedy to przede wszystkim polscy artyści byli kluczowi i to ich stawiano na pierwszym miejscu.

O kolejnych nowościach będziemy regularnie informować.